KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

23 lutego 2018r. biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu pozyskała nowych pełnoprawnych czytelników. Tegoż dnia odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych.

Miło było powitać pierwszoklasistów w progach biblioteki, którzy już od dawna zaglądali w to ciekawe miejsce. Teraz mieli okazję zwiedzić wszystkie jej pomieszczenia, zapoznać się z regulaminem oraz zbiorami przeznaczonymi dla ich wieku. Była to też pierwsza lekcja przygotowująca małych czytelników do samodzielnego wyboru i wypożyczania książek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie - „Nie będę rwać twoich kartek…” - to cytat z tekstu ślubowania.

W tym też klimacie dzieci obejrzały przedstawienie wystawione przez uczniów klasy 6a, przygotowane pod czujnym okiem nauczyciela bibliotekarza, pt.: „Dziwna przygoda w bibliotece”, nawołujące czytelników do poszanowania wypożyczanych z biblioteki książek. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wizerunek „sowy” - symbolu mądrości. Mam nadzieję, że teraz chętnie będą odwiedzać to pełne interesujących książek - „zaczarowane miejsce” w szkole, jakim jest biblioteka.

GALERIA ZDJĘĆ

Małgorzata Krajewska – Biblioteka szkolna

 

Dodatkowe informacje