KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odwiedziliśmy naszych leśnych przyjaciół

My ludzie mamy obowiązek opiekować się „braćmi mniejszymi” – zwierzętami, dlatego też uczniowie naszej szkoły po raz czwarty włączyli się do akcji dokarmiania zwierzyny leśnej. 12 lutego razem z wychowawcami i opiekunami uczniowie klas III c, III d i IV b wybrali się do lasu.

W tym roku udaliśmy się do paśnika dla zwierząt w obwodzie 102 za miejscowością Siemki.

Poniedziałek 12 lutego przywitał nas piękną, zimową aurą. Pogoda zachęcała do spaceru po lesie, dlatego dzieci chętnie wsiadły do autobusu. Gdy zbliżaliśmy się do celu, przez okna autokaru dostrzegliśmy w oddali pod lasem stado saren. Poczuliśmy się oczekiwanymi gośćmi. Po przybyciu na miejsce przywitali nas gospodarze spotkania. Po krótkim przypomnieniu zasad właściwego zachowania się w lesie wyruszyliśmy w kierunku paśnika. Leśniczy, pan Arkadiusz Petruś oraz pan Marcin Filipczyk ciekawie opowiadali nam o lesie, jego mieszkańcach i roślinności. Zwierzęta się ukryły, ale to nie zniechęciło nas do szukania ich śladów. Czuliśmy, że gdzieś tam z oddali nam się przyglądają. Gdy dotarliśmy do paśnika, rozsypaliśmy przywiezione przez nas przysmaki zwierząt, m. in. marchew, buraki, jabłka, a na koniec także ziarna zbóż do ptasiej stołówki.

Po ciekawych zajęciach nadszedł czas na zabawę. Żwawo pomknęliśmy w stronę miejsca ogniskowego, na drugie śniadanie. Tam panowie ugościli nas kiełbaskami, gorącą herbatą i ciasteczkami. Był też czas na wspólne zabawy i zdjęcia. Na zakończenie naszego pobytu w lesie wysłuchaliśmy sygnałów łowieckich i muzyki myśliwskiej wykonanych na rogu myśliwskim przez pana Dawida Zajka.

Serdecznie dziękujemy członkom Koła Łowieckiego Wiewiórka za współpracę, organizację całej akcji i tak serdeczne nas przyjęcie.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do pana Arkadiusza Petrusia, leśniczego Leśnictwa Tolkowiec Nadleśnictwo Srokowo, pana Krzysztofa Maculewicza gospodarza obwodu Leśnictwa Tolkowiec, pana Jana Fiedorczuka skarbnika Koła Wiewiórka, pana Jana Trebnio członka Koła Wiewiórka, pana Dawida Zajka łowczego Koła Wiewiórka oraz sygnalisty, a także do pana Marcina Filipczyka członka Koła Wiewiórka, który po raz czwarty zorganizował naszą leśną lekcję, a wcześniej szkolną akcję „Podaruj kasztaniaka, podaruj żołędziaka dla leśnego zwierzaka ” i czuwał nad ich prawidłowym przebiegiem.

Były to dla nas bardzo interesujące i pouczające zajęcia połączone z wyprawą do lasu, dokarmianiem zwierząt i ogniskiem. Mamy nadzieję, że takie wspólne przedsięwzięcia odbędą się jeszcze nie raz.

DZIĘKUJEMY!

GALERIA ZDJĘĆ

W imieniu uczniów klas III c, III d i IV b i opiekunów -
wychowawczynie: Alina Szmul
Jolanta Wasilewska
Jolanta Wasiluk

Dodatkowe informacje