KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Z wizytą u Pana Lutnika”

Dnia 14 III 2018 r. wzięliśmy udział w szóstym koncercie z cyklu spotkań ze sztuką prowadzonych przez Agencję Artystyczną MAT z Olsztyna. Tym razem dowiedzieliśmy się czym zajmuje się lutnik oraz poznaliśmy instrumenty muzyczne należące do rodziny smyczkowych - skrzypce i wiolonczelę. Mieliśmy okazję usłyszeć ich piękne brzmienie.

Oczywiście całość koncertu została opleciona bajkową opowieścią. I tak przenieśliśmy się do królestwa, w którym mieszkali książę Eryk i księżniczka Anna. Oboje kochali muzykę, ale Anna bardzo lubiła słuchać utworów wykonywanych na skrzypcach, zaś książę wolał te wykonywane na wiolonczeli.

Jak to w bajkach bywa o rękę księżniczki starało się wielu młodzieńców. Wśród nich byli Marco, syn stolarza oraz bogaty Rafaello. Był to dla Anny trudny wybór, ponieważ obaj panowie byli bardzo muzykalni. Ostatecznie dziewczyna postanowiła wybrać tego, który piękniej gra. Mężem księżniczki został Marco, gdyż jej serce skradła jego piękna gra na skrzypcach. W postacie muzycznej opowieści tradycyjnie wcielili się nasi uczniowie, którzy wspaniale odegrali swoje role. 

W czasie koncertu odbyły się również dwa konkursy: wokalny, tym razem dla uczniów klas I i wiedzy o muzyce dla uczniów klas I i IV.

I miejsce - Gabriela Mackiewicz – kl. I a,
II miejsce - Emilia Przybyłowska - klasa I b,
III miejsce - Nikola Karkut - klasa I c.

Natomiast wyniki Turnieju Wiedzy o Muzyce przedstawiają się następująco:

I miejsce – Wojciech Smyk – kl. I a
                Oliwia Bober – kl. IV c
II miejsce – Emilia Przybyłowska – kl. I b
                 Julia Baranowska - kl. IV b
III miejsce – Klaudia Aleksandrzak – kl. I c
                   Wiktor Jałoszewski – kl. IV a

Gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

Alina Szmul

 

Dodatkowe informacje