Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

„Drabina do nieba” – Misterium Męki Pańskiej w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

Misterium Męki Pańskiej to sceniczna prezentacja treści biblijnych związanych z ostatnimi ziemskimi dniami Jezusa, Jego śmiercią i zmartwychwstaniem.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu oraz Gimnazjum mieli okazję je przeżywać w ostatnim dniu nauki przed Świętami Wielkanocnymi.

Misterium, pt. „Drabina do nieba” wystawili uczniowie kl. VI, VII SP i III Gimn. pod kierunkiem p. E.Głowackiej i p. I.Michalskiej. Wspaniałą dekorację przygotowała p. D.Borejko. 

Przedstawione sceny biblijne wprowadziły nas w tematykę Wielkiego Tygodnia i przypomniały, że „Jezus przyjdzie zbawić wszystkich, którzy pragną zbawienia, uleczy dusze, rozerwie kajdany śmierci, otrze łzy płaczącym, pocieszy smutnych, cierpiącym przyniesie ukojenie”.

Po zakończonym przedstawieniu zostały rozdane dyplomy i słodkie upominki dla twórców wielkanocnych baranków. Dochód ze sprzedaży tych przepięknych baranków został przekazany na misje.

Tekst: Organizatorzy
Zdjęcia: Dorota Choromańska

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje