KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

W świecie Brzechwy i Tuwima

Wiersze dla dzieci - bawią, uczą, w przystępny i prosty sposób przekazują dzieciom wiedzę. Julian Tuwim i Jan Brzechwa to dwaj znakomici polscy poeci. którzy zasłynęli głównie twórczością dla najmłodszych.

Trudno wyobrazić sobie wesołe poznawanie pierwszych, najważniejszych wierszy dzieciństwa bez utworów tychże poetów. Są to wiersze, które dzieci na zawsze zapamiętają i do których z przyjemnością będą wielokrotnie wracać, także w dorosłym życiu.

Chcąc zachęcić uczniów klas I-III do czytelnictwa, zapoznać z twórczością naszych ojczystych literatów oraz rozbudzić ich wyobraźnię i kreatywność w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu przeprowadzono konkurs recytatorski. Został on podzielony na dwa etapy. Najpierw nauczycielki klas I – III wysłuchały recytacji wierszy swoich uczniów i wybrały trzech zwycięzców w każdej z klas. Natomiast 23 marca 2018r. odbył się drugi, tym razem szkolny etap konkursu. Komisja w składzie Panie: Małgorzata Krajewska, Halina Kwiatkowska i Agnieszka Węglarska wśród 26 uczestników wyłoniła zwycięzców konkursu w kategoriach klas I, II i III.

Klasy I

I miejsce – Gabriela Mackiewicz – kl. I a
II miejsce – Natalia Mackiewicz – kl. I a
                  Zuzanna Pieniak – kl. I a
III miejsce – Przemysław Pieniak – kl. I a

Klasy II

I miejsce – Marta Sykucka – kl. II a

Klasy III

I miejsce – Patryk Traczyński – kl. III a
II miejsce – Seweryn Kozioł – kl. III a
III miejsce – Paulina Wiśniewska – kl. III d

We wtorek 27 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu połączone z prezentacją wierszy przez zwycięzców. Imprezę uświetnił także piękny występ uczennic klasy IV c, które zaprezentowały się w niezwykle barwnym programie artystycznym pt: „ To my Julek Tuwim i Janek Brzechwa” przygotowanym pod kierunkiem Pani Jolanty Radomskiej.

Na koniec, zmagania z poezją Brzechwy i Tuwima podsumowano wręczeniem dyplomów i nagród książkowych dla zwycięzców oraz wyróżnionych uczestników konkursu.

W latach szkolnych same czytałyśmy wiersze Brzechwy i Tuwima w szkole, uczyłyśmy się ich treści na pamięć, a teraz miałyśmy okazję przekazać odrobinę miłości do tych poetów i czytelnictwa naszym uczniom.

GALERIA ZDJĘĆ

Zespół nauczycielek klas I – III
z Panią Jolantą Radomską

Dodatkowe informacje