KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

POLSKIE POWSTANIA NARODOWE – ŻYWA LEKCJA HISTORII

W ramach obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 11 kwietnia 2018r. uczniowie klas V-VII i klas gimnazjalnych uczestniczyli w „żywej lekcji historii” przygotowanej przez Jacentego Ordowskiego z Bractwa Rycerskiego Zamku Golub Dobrzyń. 

 

Aktorzy zaprezentowali lekcję na temat „Polskie Powstania Narodowe” . 

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą powstań narodowych i ich skutków.

Młodzież w bardzo ciekawy i barwny sposób uzyskała informacje o dziejach walki Polaków o niepodległość w XIX i na początku XX wieku.

Mistrz Jacenty Ordowski jako Joachim Lelewel w przystępny sposób przedstawił najważniejsze informacje przewijające się wśród tematów w podręczniku historii:

*Insurekcja kościuszkowska;
*Napoleon w dziejach Polski;
*Powstanie listopadowe;
*Powstanie styczniowe;
*Legiony Józefa Piłsudskiego i powstanie wielkopolskie.

Uczniowie poznali między innymi sposoby walki powstańców, z jaką bronią musieli się zmierzyć, a nawet, w co się ubierali. Ochotnicy mogli wypróbować swoje możliwości strzeleckie, refleks, siłę, zwinność i koordynację.

Na zakończenie, chętni uczniowie mogli z bliska obejrzeć, dotknąć i „oddać strzał” z repliki broni.
Ta niecodzienna lekcja historii pomogła uświadomić uczniom, jak wiele krwi musieli przelać Polacy, aby odzyskać niepodległość.

Tekst: Magdalena Baranowska
Zdjęcia: Agnieszka Żyła

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje