IV Bieg dla Ziemi w SP 3

23 kwietnia 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu zorganizowała już po raz czwarty bieg dla Ziemi. Był to jeden z punktów działań zaplanowanych w ramach kampanii „Tydzień dla Ziemi”.Celem akcji było promowanie w środowisku lokalnym zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, jaką jest bieganie.

Bieg, który odbył się na stadionie miejskim poprzedził przemarsz uczniów z transparentami o treściach ekologicznych.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Reszla, p. Marek Janiszewski.

W biegu wzięli udział wszyscy chętni uczniowie,którzy uzyskali zgodę rodziców, począwszy od 6 – latków, aż po gimnazjalistów. Starsi uczestnicy brali udział w kategorii otwartej. W sumie w biegu wzięło udział 257 uczestników. Zwycięzcy z każdego rocznika otrzymali medale. Natomiast wszyscy biorący udział w biegu otrzymali butelkę wody oraz kiełbaskę z grilla.

Informację o biegu można było znaleźć na plakatach, które były rozmieszczone na terenie Reszla oraz na stronie internetowej szkoły. Każda chętna osoba mogła wziąć udział w tej akcji, by sprawdzić swoją kondycję, być może nabrać pewności siebie czy pokonać swoje słabości. Za wytrwałość przyznano trzy specjalne wyróżnienia.

Bieganie daje radość, relaksuje, rzeźbi sylwetkę. Daje same korzyści, więc może warto spróbować lub pobić swój rekord życiowy? Bieganie jest nie tylko modne, ale również zdrowe. Zachęcajmy się nawzajem do biegania!

Sponsorzy Biegu dla Ziemi: Urząd Gminy w Reszlu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu.

Szczególnie dziękujemy za pomoc w organizacji biegu: dyrektorowi SP 3 - p.Edwardowi Szmulowi, p.Bożenie Makarewicz, p.Agnieszcze Jałoszewskiej, p.Sylwii Ciesiun, p.Andrzejowi Lewandowskiemu, p.Gasparowi Jaśkiewiczowi, p.Łukaszowi Pyrzakowi, p. Pawłowi Zającowi, p. Mariuszowi Jałoszewskiemu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu oraz uczniom klasy I o profilu pożarniczym z Zespołu Szkół w Reszlu.

Główni organizatorzy imprezy: Joanna Piskosz i Wojciech Jałoszewski.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Tekst: Joanna Piskosz
Zdjęcia: Agnieszka Żyła

 

 

 

Dodatkowe informacje