KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Historia, tradycja, gwara Warmii – warsztaty dla młodzieży

W piątek 18 maja 2018r. w Urzędzie Gminy w Reszlu odbyły się warsztaty w ramach projektu „Warmia i warmińskość – historia, tradycja i gwara”, przygotowane przez Stowarzyszenie „Dom Warmiński”. Wzięli w nich udział uczniowie klasy VII a.

Spotkanie poprowadzili – historyk i regionalista Pani Izabela Lewandowska oraz znawca gwary warmińskiej Pan Edward Cyfus, autorzy wydanego w 2017 roku ,,Elementarza warmińskiego” oraz e-booka na podstawie wersji papierowej elementarza.

Uczestnicy warsztatów poszerzyli swoją wiedzę na temat historii, tradycji i gwary warmińskiej. W trakcie spotkania zebrani wysłuchali historii ziemi warmińskiej, gawęd w gwarze, mieli możliwość przeczytania fragmentów tekstów z elementarza oraz zaśpiewania pieśni warmińskich.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz dawnych strojów warmińskich, w które ubrali się prowadzący. Omówili oni każdy element tych strojów.

Na koniec spotkania prowadzący warsztaty przekazali szkole 21 egzemplarzy „Elementarza warmińskiego” w wersji e-book, które posłużą do zgłębiania wiedzy na temat Warmii i jej dziejów.

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst: Agnieszka Żyła
Zdjęcia: Karol Światłowski

 

 

 

Dodatkowe informacje