KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Wrocław-Polanica Zdrój-Góry Stołowe

22 maja 2018r. klasy II a G, VII a i VII b oraz ich wychowawczynie – p. Magdalena Baranowska, p. Agnieszka Migus oraz p. Agnieszka Żyła udały się na czterodniową wycieczkę do Wrocławia.

Po szczęśliwym dotarciu na miejsce, rozpoczęło się zwiedzanie pięknej stolicy Dolnego Śląska. Zobaczyliśmy m.in. Stare Miasto z zabytkowymi kamienicami, bazylikę św. Elżbiety, dawne więzienie miejskie, budynki, w których mieszczą się wydziały Uniwersytetu Wrocławskiego, Ostrów Tumski z katedrą św. Jana Chrzciciela. Po ciężkim dniu udaliśmy się na kolację, a następnie na nocleg do hotelu Trio, aby odpocząć przed kolejnym dniem zwiedzania.

W środę udaliśmy się do Kletna, gdzie znajduje się Jaskinia Niedźwiedzia. Podzieleni na trzy grupy zwiedziliśmy jej wnętrza. Już w hollu naszą uwagę przykuł ogromny szkielet niedźwiedzia jaskiniowego. Jaskinia kryła w sobie różne formy krasowe – stalagmity, stalaktyty, stalagnaty, kominy, draperie – wszystko to obejrzeliśmy w blasku świateł i muzyki. Z jaskini udaliśmy się w kierunku Śnieżnika – najwyższego szczytu w Masywie Śnieżnika. Po kilku godzinach wędrówki pogoda niestety pokrzyżowała nasze plany i wejście na szczyt stało się niemożliwe. Zatrzymaliśmy się w schronisku, odpoczęliśmy i ruszyliśmy w drogę powrotną. Około godziny 2000 dotarliśmy do Polanicy Zdroju w powiecie kłodzkim, gdzie spędziliśmy kolejne dwie noce.

W czwartek przyszedł czas na Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt Gór Stołowych, do którego uczniowie dotarli pokonując m.in. 665 schodów. Ciekawostką jest fakt, że w Piekiełku kręcono film „Opowieści z Narni. Książę Kaspian”. Stąd nasza młodzież udała się do Zamku Książ pod Wałbrzychem, obiektu wyróżniającego się wielkością oraz różnorodnością stylów architektonicznych. To trzeci co do wielkości zamek w Polsce - po zamku w Malborku oraz Królewskim na Wawelu. Jego wnętrza, a w szczególności Bursztynowa Komnata wywarły na wszystkich wielkie wrażenie.

W piątek nastąpiła długo oczekiwana wizyta we wrocławskim zoo oraz w Afrykarium, jego największej atrakcji. To pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świecie prezentujące faunę jednego kontynentu. Kompleks zajmuje 1,5 ha, gdzie w 21 basenach i akwariach żyje 5 tys. zwierząt (300 gatunków). Wrocławskie zoo jest najstarszym i najbardziej znanym oraz najchętniej odwiedzanym ogrodem zoologicznym w Polsce, a jego Afrykarium w 2018 roku wygrało w rankingu najlepszej atrakcji turystycznej dla dzieci i młodzieży.

Z Afrykarium, pełni wrażeń poszliśmy pod Halę Ludową uznaną za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO, w okolicy której znajduje się największa fontanna multimedialna w kraju.

Około godziny 14:30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Reszla.

Nasza wycieczka była bardzo udana. Młodzież miała okazję obejrzenia wielu ciekawych miejsc. Wszyscy zgodnie polecamy wizytę na Dolnym Śląsku.

GALERIA ZDJĘĆ


Tekst i zdjęcia: Agnieszka Żyła

Dodatkowe informacje