KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Co słychać w szkolnej bibliotece SP nr 3 w Reszlu?

Co słychać? Dużo się działo i dzieje.
W roku szkolnym 2017/2018 do zbiorów bibliotecznych SP3 dołączono zbiory po byłym Gimnazjum nr 1 (z literatury pięknej, popularnonaukowej, pedagogicznej, broszur, podręczników oraz płyty DVD itp.).

Dokupiliśmy 183 woluminy lektur zgodnie z wprowadzoną nową Podstawą Programową oraz otrzymaliśmy w darze od wydawnictwa 73 książki. Trzeba też wspomnieć, iż jedną (wydanie specjalne) „Wesela” St. Wyspiańskiego otrzymaliśmy z Biura Prezydenta Rzeczpospolitej Polski A. Dudy za udział w „Narodowym Czytaniu”.

Obecnie, tylko księga główna, w której zamieszczone są przede wszystkim książki z literatury pięknej i popularnonaukowej, liczy sobie około 14 tysięcy woluminów. Biblioteka mieści się w dwóch budynkach: przy ul. M. Konopnickiej 2 oraz przy ul. B. Chrobrego 5A. Zakupiono nowoczesny program komputerowy MOL NET+ do obsługi i komputeryzacji zbiorów bibliotecznych, dzięki któremu wypożyczanie i przyjmowanie zwrotów wypożyczonych książek będzie znacznie szybsze. Umożliwia też stworzenie rzetelnego katalogu bibliotecznego i przyspiesza inne prace wykonywane w bibliotece. Sukcesywnie wprowadzane są książki w system i większość z nich przewożona jest z drugiej biblioteki, gdzie uczyć się będą klasy IV-VIII i gimnazjalne.

Mam nadzieję, iż od przyszłego roku sz. 2018/19 obydwie biblioteki będą wypożyczać książki komputerowo, gdyż obecnie jest to możliwe tylko w bibliotece przy ul. B. Chrobrego. A jak już jestem przy tej bibliotece, to cieszę się, że mogę pokazać jej nową szatę, gdyż przeszła modernizację i całkowicie zmieniła swój wygląd (nowe meble, komputer).

Odbyło się pięć konkursów bibliotecznych i uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników, o czym wspomniałam już we wcześniejszych artykułach. Ustawa podręcznikowa jest nadal aktualna, w związku z tym, w tym roku szkolnym biblioteka przyjęła ponad 3500 nowych podręczników zakupionych przez dyrektora z dotacji celowej i wypożyczyła na początku roku szkolnego podręczniki dla każdego ucznia, a było ich łącznie około 5 tysięcy oraz przekazała bezzwrotnie ponad 3000 ćwiczeń.

Zaczęła się już „przedwakacyjna gorączka”. Obecnie jestem po zakupie nagród książkowych, które na zakończenie roku szkolnego będą wręczane uczniom za najlepsze wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych.

Biblioteka przygotowuje się też do zwrotu od uczniów wypożyczonych książek oraz wszystkich wypożyczonych podręczników, zachęca też do wypożyczenia ciekawej książki na wakacje.

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Krajewska

Dodatkowe informacje