KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Uczniowie klas VII reszelskiej „Trójki” obejrzeli „Zemstę” Aleksandra Fredry

 4 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych obejrzeli przedstawienie pt. „Zemsta” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. W tym celu udali się z nauczycielkami języka polskiego do Kętrzyna.

Siódmoklasiści mieli możliwość odświeżenia wiadomości związanych z obowiązkową lekturą, którą w tym roku omówili.

Uczniowie ponownie „przenieśli się” do wnętrza starego zamku, którego właścicielami byli Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek – skłóceni o mur graniczny. Wątek główny dotyczący sporu między nimi doskonale obrazuje przywary polskiej szlachty. Cześnik to pieniacz, porywczy zawadiaka i rębajło, który działał szybciej niż myślał, zaś jego antagonista, Rejent, reprezentował typ obłudnika, człowieka chytrego i zakłamanego, stwarzającego pozory, układnego i skromnego. W tle rozegrały się wątki poboczne: miłość syna Milczka, Wacława do bratanicy Raptusiewicza, Klary oraz dzieje barwnych postaci: Podstoliny i tchórzliwego fircyka Papkina. Oczywiście ukazana historia zgodnie z wymogami gatunku zakończyła się szczęśliwie, czyli ślubem Klary i Wacława oraz zgodą pomiędzy właścicielami zamku.

Ten ponadczasowy utwór po raz kolejny rozśmieszył odbiorców. Młodzież nagrodziła grę wrocławskich aktorów brawami.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Żyła

 

Dodatkowe informacje