KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Uczniowie klas VII reszelskiej „Trójki” obejrzeli „Zemstę” Aleksandra Fredry

 4 czerwca 2018r. uczniowie klas siódmych obejrzeli przedstawienie pt. „Zemsta” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. W tym celu udali się z nauczycielkami języka polskiego do Kętrzyna.

Siódmoklasiści mieli możliwość odświeżenia wiadomości związanych z obowiązkową lekturą, którą w tym roku omówili.

Uczniowie ponownie „przenieśli się” do wnętrza starego zamku, którego właścicielami byli Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek – skłóceni o mur graniczny. Wątek główny dotyczący sporu między nimi doskonale obrazuje przywary polskiej szlachty. Cześnik to pieniacz, porywczy zawadiaka i rębajło, który działał szybciej niż myślał, zaś jego antagonista, Rejent, reprezentował typ obłudnika, człowieka chytrego i zakłamanego, stwarzającego pozory, układnego i skromnego. W tle rozegrały się wątki poboczne: miłość syna Milczka, Wacława do bratanicy Raptusiewicza, Klary oraz dzieje barwnych postaci: Podstoliny i tchórzliwego fircyka Papkina. Oczywiście ukazana historia zgodnie z wymogami gatunku zakończyła się szczęśliwie, czyli ślubem Klary i Wacława oraz zgodą pomiędzy właścicielami zamku.

Ten ponadczasowy utwór po raz kolejny rozśmieszył odbiorców. Młodzież nagrodziła grę wrocławskich aktorów brawami.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Żyła

 

Dodatkowe informacje