KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Festyn szkolny - 9 czerwca 2018r.

W sobotnie, gorące popołudnie 9 czerwca 2018r. w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu przy ulicy Chrobrego 5a odbył się festyn, w którym poza uczniami, ich rodzicami, nauczycielami, pracownikami szkoły, uczestniczyło wielu mieszkańców miasta i gminy.

Nasi goście jak co roku mogli obejrzeć pokazy doświadczeń fizycznych oraz chemicznych, zobaczyć wystawę prac wykonanych przez uczniów, obejrzeć prezentacje mutlimedialne wykonane w ramach projektów edukacyjnych, zwiedzić sale lekcyjne.

Najmłodszym uczestnikom festynu wspaniałą zabawę zapewniła wodzirejka, p. Alicja Tomaszewska.

Podczas festynu strażacy z OSP Reszel zaprezentowali sprzęt wykorzystywany na co dzień do ratowania zdrowia i życia osób, które uległy wypadkom.
Gościliśmy przedstawicieli Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu, którzy zaprezentowali kierunki kształcenia na rok szkolny 2018/2019.

Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu wzięli udział w maratonie ZUMBY.
Zainteresowani motoryzacją podziwiali samochody terenowe z TERENOWEJ INWAZJI MOCY.
Odbyła się zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt w Pudwągach.
Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali słodki poczęstunek w postaci ciast.

Sobotni festyn tradycyjnie zakończył się spektaklem teatralnym przygotowanym w ramach programu profilaktycznego „Wybieramy lepsze”. Tym razem uczniowie oraz absolwenci szkoły wystawili „Żelaznego wilka” na podstawie „Bajki o żelaznym wilku” Wacława Sieroszewskiego z 1911 roku. Widzowie licznie zgromadzeni w hali sportowej szkoły poznali historię zabłąkanego w lesie Króla, który podczas polowania wpadł w zasadzkę przygotowaną przez wilki. Ich przywódca, zwany Żelaznym Wilkiem, pokonał go w walce i wziął do niewoli. Wilk zgodził się jednak na pewien układ - więzień wróci do swego kraju wolno pod warunkiem, że odda wilkom na własność coś, co znajdzie w pałacu, czego jeszcze nie zna. Okazało się, że ofiarą niefortunnego zakładu została Królewna, która właśnie przyszła na świat. Przerażony lekkomyślnością Król wycofał się z danej wilkom obietnicy i wypowiedział im wojnę. Zmagania pomiędzy wilczym wojskiem, a drużyną królewską trwały wiele lat, a kres krwawym sporom nadszedł z miłością… - Żelaznego Wilka i pięknej Królewny.

Spektakl, jak każdy poprzedni, wywarł wielkie wrażenie na widzach. Dziękujemy młodym, zdolnym aktorom za wspaniałą grę, p. Ani Szewczyk i p. Wiktorowi Korzeniewskiemu za przygotowanie tego wspaniałego przedsięwzięcia, absolwentom szkoły Annie Kuleszy, Kacprowi Szewczykowi, Wojciechowi Petzowi za pomoc w przygotowaniu choreografii, układów tanecznych oraz p. Danielowi Lewińskiemu za nagłośnienie.

Dziękujemy także wszystkim, którzy wspierali nas w organizacji festynu, a w szczególności Burmistrzowi Miasta Reszel p. Markowi Janiszewskiemu, p. Robertowi Kudłakowi (Firma DFM), p. Joannie i Krzysztofowi Myszkowskim („Młynomag” Grodzki Młyn), p. Romanowi Luchowskiemu („Romix”), p. Danielowi Wiśniewskiemu (Kebab Daniello),p. Dariuszowi Fenikowi (Pizzeria Feniks) oraz każdemu, kto tego dnia był z nami. Tradycyjnie zapraszamy na kolejne spotkanie za rok.

Tekst: Agnieszka Żyła
Zdjęcia: Jarosław Żyła

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje