KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

19 września 2018r. uczniowie klas siódmych, ósmych oraz gimnazjaliści przypomnieli sobie historię legendarnego Dywizjonu 303 oraz jego pilotów, bez których nie byłoby możliwe zwycięstwo nad Niemcami w bitwie o Anglię w 1940 roku.

Film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” powstał na podstawie słynnej książki Arkadego Fiedlera. Przedstawia bohaterów odważnych, prawdziwych patriotów, którzy stali się legendą. W czasach, gdy każdy dzień miał być ich ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Oficerowie Jan Zumbach, Witold Łokuciewski, Leopold Pamuła, Witold Urbanowicz nie mieli sobie równych – byli bohaterami.

Obraz ukazuje również prywatne życie pilotów. Przybliża informacje o tym, kogo kochali, za kim tęsknili.

Uczniowie wyszli z kętrzyńskiego kina bardzo zadowoleni, pełni podziwu dla bohaterskich postaw lotników.

 Zespół Szkolno - Przedszkolny w Reszlu

 

 

 

Dodatkowe informacje