KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

„ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA” - rok 2018

Czytamy książkę „Gang Słodziaków”
W związku z obchodami w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – Biblioteka szkolna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu ogłosiła dla uczniów z klas II-III Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania” rok 2018r. książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”.

Nie bez przyczyny właśnie ta książka została wybrana, ponieważ sieć sklepów „Biedronka” zachęcała młodsze klasy i ich wychowawców do udziału w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, gdzie jednym z zadań było zorganizowanie w szkole „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Wychowawcy otrzymali bezpłatne materiały dydaktyczne oraz motywacyjne (książki „Gang Słodziaków” oraz zestaw maskotek, jak również dla uczniów i rodziców: mini-albumy na nalepki dla dzieci), które inspirowały dzieci do codziennego głośnego czytania co najmniej 10 minut, przez 21 dni.

Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa w klasach II i III, popularyzacja książek dla dzieci znajdujących się w zbiorach biblioteki, wyrabianie nawyku codziennego czytania jako formy spędzania wolnego czasu oraz udział w akcji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” i częściowy udział klas w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

Konkurs przeprowadzany był w dwóch etapach: I– klasowy, II– szkolny. W I etapie, który trwał do połowy października, wzięło udział ok. 77 dzieci- każdy uczeń z klasy II i III miał wypożyczyć wybraną przez siebie książkę z biblioteki szkolnej, wybrać ciekawy fragment i przygotować się do pięknego głośnego czytania na forum klasy. Nauczyciel-wychowawca oceniał głośne czytanie i najpiękniej czytające trzy osoby z klasy typował do II etapu, który odbył się 15.10.2018r. w szkolnej bibliotece. Zakwalifikowało się 13 uczniów, a oto ich nazwiska:

klasy II:

1. Igor Galicki z kl. II a
2. Natalia Mackiewicz z kl. II a
3. Aleksandra Daliga z kl. II a
4. Joanna Dusza z kl. II b
5. Emilia Przybyłowska z kl. II b
6. Michał Dębowski z kl. II b
7. Nikola Karkut z kl. II c
8. Krzysztof Wermter z kl. II c
9. Klaudia Aleksandrzak z kl. II c

klasy III:
1. Marta Sykucka z kl. III a
2. Kinga Brózio z kl. III a
3. Hubert Szymański z kl. III a
4. Maciej Buniowski z kl. III a

Otwarcia dokonała pomysłodawczyni, organizatorka i prowadząca konkurs – nauczycielka bibliotekarz Małgorzata Krajewska. Każdy uczeń prezentował swój fragment książki przed komisją, w skład której weszły następujące osoby: pani Halina Kwiatkowska, pani Agnieszka Węglarska oraz Elżbieta Głowacka. Komisja oceniała: technikę czytania, interpretację tekstu i pomyłki popełniane przez uczniów podczas czytania. Wybierała mistrza na dwóch poziomach. Najwięcej punktów, a tym samym I miejsce i tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” na poziomie klas II otrzymali ex aequo : Joanna Dusza z kl. II b i Igor Galicki z kl. II a, zaś na poziomie klas III - Kinga Brózio z kl. III a. Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a „Mistrzowie” nagrodę książkową. Dziękuję za miłą współpracę komisji oraz wychowawcom klas II i III.

GALERIA ZDJĘĆ

Autor: Małgorzata Krajewska

 

 

 

Dodatkowe informacje