KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Jednostka w wirach historii. Losy indywidualne w uniwersalnym przekazie literatury faktu”.

14 i 15 listopada 2018r. Ośrodek KARTA realizował w naszej szkole oraz w MBP w Reszlu autorską akcję promocji czytelnictwa. 

Tematem spotkania była sytuacja jednostki wobec totalitaryzmów.

Do projektu zaproszono młodzież, z którą panie edukatorki z Teatru Ochoty w Warszawie przeprowadziły warsztaty. Natomiast otwarte spotkanie, skierowane do wszystkich zainteresowanych, o charakterze prezentacji multimedialnej poprowadziła p. Aleksandra Janiszewska, wicedyrektor ds. wydawniczych Ośrodka KARTA. Wykład o tym, jak wielkie procesy historyczne wpływają na życie zwykłych ludzi, przeplatany był prezentacją fragmentów publikacji Ośrodka – odczytał je Wiktor Korzeniewski, aktor Teatru Ochoty oraz Teatru Soho.

Celem spotkań było:
1. Uruchomienie krytycznego i twórczego myślenia.
2. Poznanie sytuacji jednostki wobec mechanizmów totalitaryzmu wojny.
3. Zapoznanie uczestników z osobistymi zapisami świadków historii.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

GALERIA ZDJĘĆ

Zdjęcia: Anna Szewczyk, Agnieszka Żyła

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje