KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Spotkanie klas VIII a, VIII b i VII a z p. Ryszardem Kawczyńskim

19 listopada 2018r. gościliśmy w szkole p. Ryszarda Kawczyńskiego, wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie, wcześniej dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Reszlu, obecnie Prezesa zarządu w Wielobranżowym Przedsiębiorstwie Komunalnym w Reszlu.

Celem spotkania z młodzieżą było przedstawienie udokumentowanej fotografiami prezentacji poświęconej wizerunkowi orła.

Orzeł to symbol państwa polskiego, który towarzyszy panu Ryszardowi od dzieciństwa i wciąż wzbudza Jego ciekawość, bo przecież na wizerunek tego symbolu narodowego można trafić w wielu miejscach – na pomnikach, urzędach, szkołach, kościołach. Widnieje na monetach, banknotach, w dokumentach.

Uczniowie obejrzeli różne odsłony orła z wielu miejsc w Polsce i nie tylko.

Należy pamiętać, że w świadomości narodu Orzeł Biały w koronie utrwalił się jako znak tożsamości narodowej Polaków. Dlatego też, gdy w wyniku rozbiorów Polska utraciła niepodległość i swój byt państwowy, Polacy kojarzyli wizerunek orła jako symbol walki o narodowe wyzwolenie i odzyskanie utraconej niepodległości. Należy o tym pamiętać także dziś.

GALERIA ZDJĘĆ


Tekst i zdjęcia: A. Żyła

 

 

 

 

Dodatkowe informacje