KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Akcja Góra Grosza w SP 3 w Reszlu

Co roku w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywa się wielka zbiórka monet, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. To już XIX edycja Góry Grosza, do której kolejny raz w tym roku szkolnym przystąpiła także nasza Szkoła.

Cel „Góry Grosza” od lat jest niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

„Góra Grosza” to lekcja dobroczynności, którą musimy pielęgnować, podejmując różne działania charytatywne. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu w tym roku również nie zawiedli, postępując w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza - wiele.

Od 26 listopada 2018 do 2 stycznia 2019 przeprowadziliśmy w naszej Szkole klasowe zbiórki monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy, gromadząc je w przygotowanych przez uczniów puszkach, różnych pojemnikach. Następnie posegregowane zgodnie z instrukcją w odpowiednie opakowania monety trafiły na pocztę.

W tym roku nasza Szkoła uzbierała 856 zł 68 gr.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu otrzymał Dyplom z serdecznymi podziękowaniami i wyrazami uznania od organizatorów akcji.

Jesteśmy dumni, że – za pośrednictwem Towarzystwa Nasz Dom – nasza Szkoła może pomóc dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. Nie ma jednej recepty na pomaganie, ale jedną z nich jest na pewno udział w akcjach charytatywnych, dzięki którym mamy możliwość niesienia pomocy w sposób bezinteresowny, dobroczynny tym, którzy jej potrzebują.

Dziękuję wychowawcom za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki monet w klasach, uczniom za zaangażowanie, dyrekcji za umożliwienie zbiórki pieniędzy w naszej szkole.

GALERIA ZDJĘĆ

koordynator akcji "Góra Grosza" w szkole - Agata Doboszewska-Kasperek

 

Dodatkowe informacje