KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odnowienie lasu

18 maja br. na historycznej granicy Warmii nastąpiło wyjątkowe odnowienie lasu.

W sadzeniu lipy drobnolistnej wzięli udział: Poseł na Sejm Jerzy Antonii Gosiewski, Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie dr inż. Piotr Czyżyk, Burmistrz Reszla Marek Janiszewski, okoliczni mieszkańcy oraz mrągowscy leśnicy.

Jak informuje Dyrekcja Lasów Państwowych w naszym kraju sadzi się więcej drzew niż wycina. Jest to możliwe dzięki szkółkom leśnym. To właśnie w szkółkach las ma swój początek. W Świętej Lipce również funkcjonuje taka szkółka, którą mogliśmy obejrzeć. Dyrektor dr inż. Piotr Czyżyk podkreślił jak ważna jest praca szkółkarza i jak wiele zależy od jego wiedzy. Zapoznał również gości z zasadami produkcji szkółkarskiej i prowadzeniem szkółek leśnych w Lasach Państwowych.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dodatkowe informacje