KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Milano 2015

Burmistrz_Reszla_WłochyZgromadzenie Ogólne Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow organizowane jest rokrocznie w jednym z miast członkowskich. W roku bieżącym wydarzenie to odbyło się we włoskim Abbiategrasso i udział w nim wzięło 205 delegatów z ok. 20 krajów, w tym Australii, Belgii, Chin, Francji, Holandii, Islandii, Japonii, Korei Południowej, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Włoch.

 

Obrady odbywały się w urokliwej scenerii dawnego Konwentu Objawienia (Annunciata), który obecnie wykorzystywany jest jako galeria sztuki, miejsce warsztatów kulinarnych, spotkań, koncertów etc. Polska delegacja liczyła 22-osoby i byli to przedstawiciele miast członkowskich i Województwa Warmińsko-Mazurskiego jako członka wspierającego. Reszel reprezentował Burmistrz Pan Marek Janiszewski.
W programie uwzględniono również wizytę na światowej Wystawie Expo 2015 w Mediolanie, gdzie niektóre z miast członkowskich Cittaslow prezentowały się w pawilonach narodowych oraz odbyła się również konferencja pt. „Cittaslow, energia dla wszystkich!" w Pawilonie ONZ KIP SCHOOL. Na konferencji koordynator Międzynarodowego Komitetu Naukowego wręczył nagrody miastom wyróżnionym w zorganizowanym po raz drugi konkursie „Na najlepsze praktyki Cittaslow". W kategorii infrastruktury nagrodę otrzymał Reszel za realizację projektu „Zagospodarowanie terenu na miejsce spotkań letnich mieszkańców przy ul. Mickiewicza w Reszlu". Nagrodę w imieniu Gminy Reszel odebrał Burmistrz Reszla Pan Marek Janiszewski.

Dodatkowe informacje