KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warmińsko – Mazurskie Dożynki Wojewódzkie

W niedzielę 20 września w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku odbyły się Warmińsko – Mazurskie Dożynki Wojewódzkie. Gospodarzem dożynek był marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. 

 


Dożynki rozpoczął barwny korowód dożynkowy, w którym udział wzięli przedstawiciele 29 miejscowości z naszego województwa prezentujący swoje wieńce dożynkowe. Po przejściu korowodu do amfiteatru rozpoczęła się uroczysta Msza Święta dziękczynna za plony pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Ziemby Metropolity Warmińskiego. Po Eucharystii zaprezentowany został obrzęd dożynkowy w wykonaniu Mazurskiej Kosaczewiny (obrzędy mazurskie) i  Węgojskiej Strużki (obrzędy warmińskie). Osoby zasłużone dla rolnictwa odebrały specjalne odznaczenia. Podczas dożynek rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Pierwsze miejsce zajął wieniec reprezentujący Gminę Reszel wykonany przez mieszkańców sołectwa Robawy, drugie miejsce Gmina Pisz a trzecie Gmina Ostróda. Dożynkom towarzyszyły konkursy m.in. na najlepszy kuch warmiński czyli tradycyjną drożdżówkę, najlepiej poinformowanego uczestnika dożynek i konkurs jedzenia jagodzianek. W czasie imprezy można było obejrzeć wystawę sprzętu rolniczego oraz uczestniczyć w jarmarku chłopskim i pikniku wieprzowym. W części artystycznej zaprezentowały się zespoły: Piwniczna Kapela Folklorystyczna, Berkut, Kortowo i grupy cygańskiej Romanca.

 

Dodatkowe informacje