KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Powstanie ścieżka rowerowa

8 grudnia w kętrzyńskim ratuszu w imieniu burmistrzów i wójtów powiatu kętrzyńskiego przewodniczący Związku Gmin „Barcja” - Krzysztof Hećman podpisał umowę na wykonanie projektu budowy ścieżki rowerowej na terenie powiatu z Pracownią Arkas Projekt z Olsztyna.

Ścieżka ma połączyć powiat kętrzyński ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo oraz Wielką Pętlą Mazurską, dzięki czemu rowerem będzie można dojechać m.in. do Reszla, Świętej Lipki i Gierłoży. Na północ ścieżka dotrze do Mołtajn, gdzie swoją pętlą obejmie Jezioro Arklickie. Dla mieszkańców Reszla ważną rolę odegra trasa pielgrzymkowa prowadząca ze Świętej Lipki do Reszla, która będzie pełniła funkcję rowerowo- spacerową.

Inwestycję będą współfinansowały samorządy skupione wokół ZG „Barcja” czyli gminy: Kętrzyn, Reszel, Korsze, Barciany, Srokowo, a pozostałe środki mają pochodzić z dofinansowania. Realizacja projektu ma w istotny sposób wpłynąć na rozbudowę lokalnej bazy turystycznej.

 

Biuro ds Promocji Gminy

Marta Jałoszewska

Dodatkowe informacje