KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy wóz dla OSP z Reszla

W sobotę 27 lutego w reszelskiej remizie doszło do przekazania nowego średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego przez Burmistrza Reszla dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Reszla.
Oficjalna uroczystośc rozpoczęła się od odsłuchania hymnu państwowego oraz meldunku pododziału strażackiego, po czym Burmistrz Reszla przekazał symbolicznym aktem nowy samochód ratowniczo- gaśniczy oddając kluczyki w ręce naczelnika OSP Reszel- Mariusza Czajkowskiego.

 

Nowy wóz został zakupiony już pod koniec ubiegłego roku, a środki na zakup pochodziły w połowie z budżetu Gminy Reszel, która na ten cel zabezpieczyła ponad 350 tys zł.

„ Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest najważniejsze, dlatego też dołożyliśmy wszelkich starań aby zrealizować inwestycje. Samochód zakupiliśmy w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Reszel mienia i środowiska naturalnego Warmii i Mazur”- mówi Marek Janiszewski Burmistrz Reszla.

Podczas uroczystości nie zabrakło także takich gości jak: Gustaw Marek Brzezin- Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego, bryg. Mgr inż Michał Kamieniecki Warmińsko- Mazurski Komendant Wojewódzki PSP, Michał Krasiński Wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego, bryg. Zbigniew Borys Komendant PSP, Grzegorz Matczyński Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOW ZOSP RP, Józef Maciejewski Wiceprezes ZOW ZOSP RP, Paweł Bobrowski Wójt Gminy Kętrzyn, a także lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli firm i instytucji oraz druhów z OSP : Korsze, Wilkowo, Srokowo, Bisztynek, Skandawa, Pilec oraz Łężany, którzy nie odmówili udziału w tak ważnej dla reszelskich strażaków uroczystości.

 

Sponsorzy nowego samochodu ratowniczo gaśniczego:

  • Gmina Reszel - ponad 350 tys zł.

  • ZG ZOSP- 150 tys zł.

  • KG PSP – 150 tys zł.

  • Urząd Marszałkowski- 50 tys zł.

  • Lokalne firmy i instytucje- 13 tys zł.

 

 

Dodatkowe informacje