Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

,,Zdrowo, bezpieczne i bez używek” czyli ferie w Szkole Podstawowej Nr 3 w Reszlu

W czasie ferii w naszej szkole nie można było się nudzić. Dla chętnych uczniów, którzy nigdzie nie wyjeżdżali na ferie, zostały przygotowane ciekawe zajęcia, warsztaty i wycieczki, które prowadzili nauczyciele naszej szkoły. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Zaplanowano warsztaty plastyczne, zajęcia techniczne, muzyczne, komputerowe, warsztaty z profilaktyki uzależnień, zajęcia sportowo- rekreacyjne, a także wycieczki na basen, na lodowisko i do kina na film ,,Królowa Śniegu” do pobliskiego Kętrzyna.

Dzieci pod okiem nauczycieli miło spędzały czas, podczas zabawy uczyły się i nawiązywały przyjaźnie. Do ruchu, sportowej rywalizacji nie trzeba nikogo przekonywać, ponieważ jest to radość sama w sobie. Nauka pływania i zabawy w wodzie to miła rozrywka, gdy na dworze zima. Nauka jazdy na łyżwach pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego też sprawiła wiele przyjemności. Rozwijanie swoich zdolności i pasji w gronie rówieśników z pewnością było ciekawą alternatywą dla dzieci, które chcą odpoczywać aktywnie, jednocześnie ucząc się i bawiąc. W czasie zajęć prowadzone były działania, wskazujące dzieciom szkodliwość picia alkoholu i spożywania narkotyków, a także jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych, przejawach agresji słownej i fizycznej oraz jak zdrowo i bezpiecznie spędzać wolny czas, jak korzystać bezpiecznie z bogatych zasobów Internetu.

Dzieci znalazły w szkole ciekawe zajęcia, dobre rady na temat zdrowia i własnego bezpieczeństwa, sale wyposażone w pomoce dydaktyczne, ciepły posiłek, ponieważ zajęcia zaczynały się śniadaniem, a kończyły obiadem. Panie kucharki zadbały o jadłospis, który dzieciom bardzo przypadł do gustu, ponieważ było zdrowo i co ważne smacznie. Ze szkolnego zimowiska w ciągu pierwszego tygodnia ferii skorzystało 25 uczniów.

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy prowadzili zajęcia i poświęcili swój czas uczniom.
Zajęcia  w szkole zostały zorganizowane w ramach projektu ,,Zdrowo, bezpieczne i bez używek” w formie powierzonego zadania publicznego przez Burmistrza Reszla Pana Marka Janiszewskiego. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z niektórych działań realizowanych w trakcie ferii.

fot. Organizatorzy

ALBUM ZE ZDJĘCIAMI

Dodatkowe informacje