Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

17 lutego - Światowy Dzień Kota

W tym dniu, dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia edukacyjno-literackie z wykorzystaniem teatrzyku komishibai.

Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki o kotach. Zwierzęta te, towarzyszą ludziom od dawna i od długiego czasu są naszymi kompanami. Często chodzą własnymi ścieżkami, ale też doceniają towarzystwo człowieka. Dzieci dowiedziały się, że Dzień Kota wymyślono nie tylko po to, aby podkreślić rolę tych zwierząt w naszym życiu, ale także, by poprawić warunki bytowe, głównie tych wolno żyjących.

Dzieci chętnie dzieliły się wiedzą nt. kotów, ich wyglądu, potrzeb, zwyczajów i imion. Był to wstęp do bajki pt. „Kotka Milusia”.

Wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły towarzyszące opowiadaniu ilustracje. Oceniając postępowanie kotki, zgodnie stwierdziły, że jej zachowanie było nieładne. Opowiadanie miało za zadanie pokazać skutki leniwego i próżniaczego życia prowadzonego przez Milusię.

Zwieńczeniem zajęć była kocia gimnastyka, zabawy ruchowe, picie mleka ze spodeczka oraz wykonanie sylwet kotów, z którymi dzieci powróciły do szkoły - uwrażliwione na często trudny koci los.

Dzień Kota to idealny moment na składanie życzeń.
Wszystkim mruczkom życzymy najlepszych właścicieli na świecie!

Zofia Naumczuk

ALBUM ZE ZDJĘCIAMI

Dodatkowe informacje