Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

Smyczkowe opowieści

21.02.2017 roku dzieci z klas 0- III uczestniczyły w cyklicznej lekcji muzyki poprowadzonej przez artystów z Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna, której tematem przewodnim były smyczkowe opowieści.

Celem tego spotkania było poznanie instrumentów smyczkowych, ich budowy oraz sposobów wydobywania dźwięku. Dzieci mogły wysłuchać utworów granych na skrzypcach i wiolonczeli. Instrumenty te zbudowane są z pudła rezonansowego i szyjki z gryfem zakończonej główką, w której zamocowane są kołki służące do napinania strun. Skrzypce i wiolonczela mają po cztery struny. Dźwięki na tych instrumentach wydobywa się pociągając smyczkiem po strunach. Możliwe jest również szarpanie strun skrzypiec palcami i wówczas nazywa się to pizzicato.

Na zakończenie odbył się finał konkursu wokalnego dla klasy pierwszej, którego laureatką została Zuzanna Wojtas. W eliminacjach Turnieju Wiedzy o Muzyce zwyciężyły Weronika Dłuska z klasy IIIa i Malwina Buniowska z klasy IIIc.

Joanna Maksymiuk

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje