KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smyczkowe opowieści

21.02.2017 roku dzieci z klas 0- III uczestniczyły w cyklicznej lekcji muzyki poprowadzonej przez artystów z Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna, której tematem przewodnim były smyczkowe opowieści.

Celem tego spotkania było poznanie instrumentów smyczkowych, ich budowy oraz sposobów wydobywania dźwięku. Dzieci mogły wysłuchać utworów granych na skrzypcach i wiolonczeli. Instrumenty te zbudowane są z pudła rezonansowego i szyjki z gryfem zakończonej główką, w której zamocowane są kołki służące do napinania strun. Skrzypce i wiolonczela mają po cztery struny. Dźwięki na tych instrumentach wydobywa się pociągając smyczkiem po strunach. Możliwe jest również szarpanie strun skrzypiec palcami i wówczas nazywa się to pizzicato.

Na zakończenie odbył się finał konkursu wokalnego dla klasy pierwszej, którego laureatką została Zuzanna Wojtas. W eliminacjach Turnieju Wiedzy o Muzyce zwyciężyły Weronika Dłuska z klasy IIIa i Malwina Buniowska z klasy IIIc.

Joanna Maksymiuk

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje