Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

"W świecie Brzechwy i Tuwima"

Dnia 3 marca 2017 roku odbył się I etap konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I-III pod hasłem „W świecie Brzechwy i Tuwima”.

W konkursie udział wzięło 32 uczestników. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem.

Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach: kategorii klas I-II i klas III.

Komisja w składzie: Danuta Baten, Małgorzata Krajewska, Halina Kwiatkowska po burzliwej debacie wyłoniła następujących laureatów:

W kategorii klas I-II

  • I miejsce zdobył Mateusz Kołotowicz z klasy II b 
  • II miejsce zdobyła Zuzanna Bogusz z klasy II c
  • III miejsce zdobyły Amelia Głowacka i Maja Pawelec z klasy II c

Wyróżnienia otrzymały:

  • Marta Sykucka z klasy I a
  • Maria Brygoła z klasy II b
  • Paulina Wiśniewska z klasy II d

W kategorii klas III

  • I miejsce Daria Sobczuk z klasy III a
  • II miejsce Kinga Celej z klasy III a
  • III Malwina Buniowska z klasy III c

Wyróżnienia otrzymały:
Julia Węglarska i Karolina Zelma z klasy IIIc

10 marca 2017 roku odbyła się wielka gala podsumowująca konkurs „W świecie Brzechwy i Tuwima”. Zwycięzcy mogli popisać się swoimi umiejętnościami recytatorskimi przed społecznością szkolną i licznie przybyłymi na tę uroczystość rodzicami. Otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Organizatorki konkursu z uczniami klas II c i II d przygotowały widzom miłe niespodzianki w postaci piosenek do słów wierszy Jana Brzechwy oraz inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Popisy młodych artystów mogli podziwiać uczniowie zerówek oraz ich starsi koledzy z klas I-III. Dla tych najmłodszych wystąpili uczniowie klasy VI b. Dzięki kreatywności aktorów, scenografii, rekwizytom oraz oprawie muzycznej, publiczność bawiła się świetnie, biorąc czynny udział, w tym kulturalnym wydarzeniu związanym z propagowaniem czytelnictwa w naszej szkole. Ciężka praca recytatorów, śpiewaków, tancerzy i aktorów została doceniona przez dzieci i rodziców gromkimi brawami.

Jolanta Radomska i Małgorzata Gardocka

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dodatkowe informacje