Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

Przygoda groszka

Dnia 9 i 10 marca 2017 r. dzieci z Oddziałów Przedszkolnych z SP nr 3 w Reszlu kolejny raz miały okazję uczestniczyć w zajęciach z teatrem kamishibai w Bibliotece Miejskiej.

Tematem zajęć była historia o groszku, który przechodzi cykl wzrastania od małego nasionka aż do dorosłej rośliny. Tekst opowiadania stwarzał wiele możliwości do dodatkowych pytań skierowanych do młodych widzów. W rozmowie wykorzystano znajomość przez dzieci kolorów, umiejętność liczenia. Miało też miejsce pytanie kulinarne: „Do czego używamy groszek w kuchni?”. Dzieci podzieliły się swoimi doświadczeniami, miały możliwość obejrzenia różnych rodzajów groszków oraz mogły spróbować, jak smakuje groszek zielony.

Następnie odbyły się prace plastyczne, w których przedszkolaki przedstawiły swoją wersję zakończenia opowiadania , wymyślając wydarzenia związane z każdym groszkiem. Dzieci wykazały się dobrą znajomością treści opowiadania i bystrością, zapamiętały dużą ilość szczegółów. Prace uczestników zostały dokończone w salach przedszkolnych i zaprezentowane na przedszkolnej wystawie. Na zakończenie zajęć każda grupa otrzymała od pań słoiczek z ziarnkami grochu i teraz dzieci z niecierpliwością oczekują na wykiełkowanie roślin.

To były bardzo kreatywne zajęcia oraz cenna forma rozwijania zainteresowań i kompetencji czytelniczych małych dzieci. Dziękujemy i czekamy na następne spotkanie z książką.

 Krystyna Dudek

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Dodatkowe informacje