KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

III Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej - część I

10 czerwca 2017 r. w kościele p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Reszlu odbył się koncert inaugurujący III Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej.

Punktualnie o 19:00, proboszcz parafii, ks. Krzysztof Bumbul, przywitał zgromadzoną publiczność i przypomniał ideę i cele, dla których organizowane są te spotkania z muzyką. Następnie przedstawił wykonawcę wieczoru - pana Macieja Zakrzewskiego i wkrótce spod dłoni wirtuoza wybrzmiał pierwszy akord. Po wysłuchaniu dynamicznego koncertu fortepianowego przyszedł czas na podziękowania: słuchacze nagrodzili znakomitego muzyka gromkimi brawami. Następnie głos zabrał Wiceburmistrz Reszla, Pan Jerzy Bajorek, który skierował ciepłe słowa w stronę wykonawcy i organizatorów. po czym ks. proboszcz wraz z wiceburmistrzem i kierownikiem artystycznym wręczyli panu Maciejowi Zakrzewskiemu okazjonalny dyplom oraz pamiątki z Reszla. Na zakończenie głos zabrał Karol Światłowski, który podziękował zebranym oraz zaprosił na kolejny koncert.

W czasie koncertu wysłuchaliśmy:

C. Ph. E. Bach - Sonata g- moll /Allegro- Adagio- Presto/
J. S. Bach - Wer nur den lieben Gott BWV690&691
J. G. Walther - Partita Jesu Meine Freude
J. Pachelbel - Aria Sebaldina
M. Zakrzewski- Improwizacje nt. pieśni Chrystus Wodzem, Chrystus Królem.

Kolejny koncert odbędzie się 24 czerwca 2017 roku o godzinie 19:00. Wystąpią Aleksandra Bogdanowicz - altówka, ks. Krzysztof Bumbul - fortepian oraz Chór Parafialny z Reszla pod dyrekcją Piotra Strzyżewskiego.

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje