Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

Dożynki Wojewódzkie w Olsztynku

W dniu 17 września 2017 roku w malowniczej scenerii Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku odbyły się Warmińsko – Mazurskie Dożynki Wojewódzkie. Gospodarzem dożynek był Marszałek Województwa Pan Gustaw Marek Brzezin. 

Dożynki rozpoczął barwny korowód dożynkowy, w którym udział wzięli przedstawiciele gmin z naszego województwa prezentujący swoje wieńce dożynkowe.

Naszą Gminę reprezentował wieniec przygotowany przez Sołectwo Robawy.

Po przejściu korowodu do amfiteatru rozpoczęła się uroczysta Msza Święta dziękczynna za plony pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego. Następnie zaprezentowano obrzęd dożynkowy i przekazano chleb Gospodarzowi Dożynek. Po części obrzędowej nastąpiły przemówienia Pana Marszałka oraz zaproszonych gości. Ważną dla rolników chwilą było wręczenie Odznak Honorowych Zasłużony dla Rolnictwa. Po dekoracji rolników nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Gmina Reszel uzyskała wyróżnienie.

Tego samego dnia odbyły się Dożynki Powiatu Kętrzyńskiego i Gminy Kętrzyn. Pierwszym punktem programu było poświęcenie wieńców dożynkowych, następnie barwny korowód przemaszerował na stadion, aby tam kontynuować świętowanie. Po części oficjalnej mogliśmy podziwiać przygotowany przez organizatora blok artystyczny oraz zmagania mieszkańców poszczególnych miejscowości w konkursie sołectw. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Podobnie jak w ubiegłym roku I miejsce zajęła Gmina Reszel reprezentowana tym razem przez Sołectwo Leginy.

 

Dodatkowe informacje