Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

Święto Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Tego dnia w całym kraju odbyły się uroczystości poświęcone temu, chyba najważniejszemu w roku, państwowemu i narodowemu świętu.

Reszel uczcił ten dzień mszą świętą w intencji Polski i jej obywateli. Msza zgromadziła wielu mieszkańców, a powagę uroczystości podniosły obecność pocztów sztandarowych i oprawa muzyczna.

Przez cały dzień z okien reszelskiego ratusza wydobywały się dźwięki najbardziej znanych pieśni z okresu walki o niepodległość.

Dalszy ciąg obchodów to „Wieczornica Patriotyczna” , która rozpoczęła się o godzinie 19:00. Zainicjowana przez parafian zgromadziła liczną widownię, a wiersze i pieśni patriotyczne, w wykonaniu mieszkańców miasta oraz chóru parafialnego, wprawiły obecnych w podniosły nastrój i wywołały wielkie wzruszenie.

W programie:
Pieśni w wykonaniu chóru parafialnego pod kierunkiem Piotra Strzyżewskiego
Pieśni patriotyczne w wykonaniu muzyków i solistów
Akompaniament - Krzysztof Bumbul, Krzysztof Głowacki
Śpiew - Weronka Fenik, Jerzy Paukszto, Karol Światłowski, Jerzy Głowacki, Wiesław Maciukiewicz
Recytacja – Daria Sobczuk, Mateusz Barbarski, Norbert Barbarski, Henryk Radomski
Prowadzenie – Paulina Sędecka i Jakub Rejniak
Nagłośnienie – Tomasz Jabłoński

Także w niedzielę, 12 listopada, uczestnicząc w koncercie ACH- POEZJA – ŚPIEWANY KANON POEZJI POLSKIEJ wykonanym przez Kubę Michalskiego w zamkowej restauracji, mieliśmy możliwość kontynuowania świątecznego nastroju. Artysta zaprezentował, we własnej aranżacji muzycznej
na gitarę, poezję polską z różnych epok.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację obchodów tegorocznego Święta Niepodległości.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Dodatkowe informacje