KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Święto Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Tego dnia w całym kraju odbyły się uroczystości poświęcone temu, chyba najważniejszemu w roku, państwowemu i narodowemu świętu.

Reszel uczcił ten dzień mszą świętą w intencji Polski i jej obywateli. Msza zgromadziła wielu mieszkańców, a powagę uroczystości podniosły obecność pocztów sztandarowych i oprawa muzyczna.

Przez cały dzień z okien reszelskiego ratusza wydobywały się dźwięki najbardziej znanych pieśni z okresu walki o niepodległość.

Dalszy ciąg obchodów to „Wieczornica Patriotyczna” , która rozpoczęła się o godzinie 19:00. Zainicjowana przez parafian zgromadziła liczną widownię, a wiersze i pieśni patriotyczne, w wykonaniu mieszkańców miasta oraz chóru parafialnego, wprawiły obecnych w podniosły nastrój i wywołały wielkie wzruszenie.

W programie:
Pieśni w wykonaniu chóru parafialnego pod kierunkiem Piotra Strzyżewskiego
Pieśni patriotyczne w wykonaniu muzyków i solistów
Akompaniament - Krzysztof Bumbul, Krzysztof Głowacki
Śpiew - Weronka Fenik, Jerzy Paukszto, Karol Światłowski, Jerzy Głowacki, Wiesław Maciukiewicz
Recytacja – Daria Sobczuk, Mateusz Barbarski, Norbert Barbarski, Henryk Radomski
Prowadzenie – Paulina Sędecka i Jakub Rejniak
Nagłośnienie – Tomasz Jabłoński

Także w niedzielę, 12 listopada, uczestnicząc w koncercie ACH- POEZJA – ŚPIEWANY KANON POEZJI POLSKIEJ wykonanym przez Kubę Michalskiego w zamkowej restauracji, mieliśmy możliwość kontynuowania świątecznego nastroju. Artysta zaprezentował, we własnej aranżacji muzycznej
na gitarę, poezję polską z różnych epok.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację obchodów tegorocznego Święta Niepodległości.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Dodatkowe informacje