Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

WIGILIA NA RESZELSKIM RYNKU

W niedzielne popołudnie, 17 grudnia 2017 roku, na placu przed ratuszem odbyło się tradycyjne świąteczne spotkanie mieszkańców Reszla.

Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Reszla Marek Janiszewski, który złożył świąteczne życzenia oraz przełamał się opłatkiem z mieszkańcami i gośćmi. Życzenia złożył także Dziekan Dekanatu Reszel ks. kan. Krzysztof Bumbul, który modlił się w intencji mieszkańców miasta i gminy.

Podczas części oficjalnej Burmistrz przekazał druhom OSP Reszel nowe ubrania bojowe. W swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważną rolę odgrywają oni w naszej społeczności, a wręczone właśnie kombinezony to poprawa bezpieczeństwa strażaków podczas akcji w obronie mieszkańców i obiektów całej gminy.

W części artystycznej wystąpili:

Radni Rady Miejskiej w Reszlu
Krystyna Łożyńska
Zespół Farma
Przedszkole „Słoneczko”
Zgrana Paka
Zespół Helpersi
Wiesława Hajduk
Grupa Wokalna z SP3
Panie z Klubu Seniora „Zielonego Parku”
Ministranci z Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Reszlu
Zespół Szkół im. M. Rataja

Nieodłącznym elementem tego corocznego spotkania są świąteczne stragany. Nie zabrakło ich także u nas - piękne stroiki czy ozdoby świąteczne przykuwały wzrok. Mieszkańcy mogli bezpłatnie degustować pierogi i barszczyk. Punktem kulminacyjnym spotkania był przyjazd Świętego Mikołaja, z którym można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie i który rozdał zgromadzonym słodkie upominki.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dodatkowe informacje