KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

 • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
 • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
 • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Wyprawa w średniowiecze

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie wspiera działania na rzecz wdrażania lokalnych strategii rozwoju.
Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu zrealizował „projekt pn. „Wyprawa w średniowiecze”.   

Mieszkańcy miasta i gminy Reszel oraz  miejscowości wchodzących w skład LGD „Barcja”, a także miast sąsiadujących z powiatem kętrzyńskim oraz ze względu na szczyt sezonu wakacyjnego, turyści przebywający w tym czasie na Warmii i Mazurach,12 lipca ( w rocznicę nadania praw miejskich) przenieśli się do roku 1337. Na uczestników „Wyprawy w średniowiecze” czekało wiele atrakcji:

 • Parada historyczna.
 • Otwarcie Teatrum- salwa na wiwat z artyleryji średniowiecznej, hakownic, foglerzy ładowanych prochem czarnym wedle średniowiecznej receptury.
 • Szranki i konkury czyli popisy sprawności rycerskiej w walce w wręcz z użyciem wszelakiej broni średniowiecznej: mieczy, toporów, kiścieni.
 • Pokazy tańców dawnych w wykonaniu dwórek: tańce duńskie, francuskie, irlandzkie, rodzime.
 • Nauka tańca średniowiecznego dla publiczności.
 • Prezentacja zwyczajów rycerskich: pasowania na rycerza, ślubowania damie serca.
 • Turniej rycerski bojowy pieszy o „Miecz Warmiński”.
 • Igrce rycerskie dla publiczności- zabawy średniowieczne.
 • Instrumentarium militarne krzyżaków- warsztaty bojowe dla publiczności.
 • Turniej rycerski konny w galopie , kruszenie kopii.
 • Turniej kuszniczy dla publiczności.
 • Koncert zespołu muzyki dawnej.
 • Spektakl historyczno- batalistyczny „Bitwa o Reszel”
 • Pokaz średniowiecznego rękodzieła.

    W tym wyjątkowym dniu pod mury reszelskiego zamku przybyli rycerze, dwórki, mieszczanie, rzemieślnicy i kuglarze, którzy zabrali nas w podróż do epoki miecza i krzyża.

   Poznaliśmy średniowieczne obyczaje, stroje i uzbrojenie.

Wyprawa w średniowiecze rozpoczęła się paradą ulicami Reszla, której towarzyszyły artyleryjskie salwy z hakownic i folgierzy.

    Mimo deszczowej pogody podziwialiśmy konkursy mody średniowiecznej i uczyliśmy się charakterystycznych dla tej epoki tańców – mówili uczestnicy eventu.

    Ogromną atrakcją był pokaz walk rycerzy pieszych i wyjątkowo widowiskowy turnieju rycerzy konnych. Publiczność mogła też spróbować swych sił w turniejach z użyciem średniowiecznej broni oraz zapoznać się z pracą ówczesnych rzemieślników.

   Spotkanie ze epoką średniowiecza zakończył spektaklu nawiązującego tematycznie do historii Reszla.

   „Wyprawa w średniowiecze” była świetną zabawą, a jednocześnie żywą lekcją historii. Dla wielu turystów będzie to też miłe wspomnienie dnia spędzonego w Reszlu.

Dodatkowe informacje