KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

IV Świąteczny przegląd artystyczny

fot. Jolanta Grzyb W święto Trzech Króli w hali sportowo - widowiskowej im Orłów Górskiego w Reszlu odbył się pod patronatem Marka Janiszewskiego – Burmistrza Reszla i ks. Prałata Dyzmy Wyrostka IV Świąteczny Przegląd Artystyczny. To kontynuacja imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Kulturalne „Reszelanie” i Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu w latach ubiegłych.

Na przegląd zostali zaproszeni miejscowi artyści amatorzy, którzy pokazali wiele form kolędniczych związanych ze świętem Bożego Narodzenia.
Rozpoczęli kolędami najmłodsi z Przedszkola „Słoneczko” pod wodzą pani Jolanty Grzyb, do których dołączyli rodzice, pokazując piękno śpiewu i odwagi scenicznej, udowadniając tym samym, ze Reszel ze śpiewania słynie.

Po nich jasełka pokazali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 pod kierunkiem niezmordowanej siostry Mirjam. Była Święta Rodzina, Pastuszkowie, Aniołowie, król Herod Diabeł i Śmierć i oczywiście Trzej Królowie; taniec Diabła ze Śmiercią w rytmach najnowszego przeboju zespołu Piersi „Balkanica” wywołał gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności; Aniołowie śpiewali kolędy a dzieci zatańczyły Małemu Jezusowi taniec z kwiatami.

Wśród artystów nie mogło zabraknąć Chóru Parafii pw Świętych Piotra i Pawła pod wodzą Piotra Strzyżewskiego. Przepiękne, mało znane kolędy i pastorałki cudownie brzmiały w dodatkowym pogłosie hali. Mimo niskiej frekwencji chórzystów brzmienie było wspaniałe.
W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Leginach jasełka są organizowane po raz drugi. Wspaniałe stroje, doskonali mali artyści pod wodzą pani Kasi Pakulskiej i Wandy Dzięcioł pokazali kunszt jasełkowy, który trwa od średniowiecza, a został zapoczątkowany przez Świętego Franciszka z Asyżu w 1223roku w Greccio.

Studio Wokalne Beaty Kilanowskiej z reszelskiego MOK-u od wielu lat odnosi sukcesy w różnych konkursach organizowanych z okazji Świat Bożonarodzeniowych. Dziś młodzi artyści pokazali swe piękne głosy w Reszlu. Wielopokoleniowa „młodzież” jak zawsze miło została przyjęta przez „wyrobioną” muzycznie publiczność. Były takie momenty - wykonywane popularne kolędy we własnej interpretacji artysty - porywały do wspólnego śpiewu. „Zgrana Paka” to młodzieńczy temperament śpiewających pań i panów. Energia i piękno głosu wybranych mało znanych pastorałkach dała satysfakcję wykonawcom i widzom.
Gimnazjum to artystyczna szkoła wyższa. Pod kierunkiem opiekunki pani Iwony Michalskiej młodzież pokazała wszystko to, co tkwi w nich na codzień. Jasełka w ich wykonaniu bardzo podobały się wszystkim obecnym. Cieszy też fakt, że mimo tego, iż artyści zamieszkują teren gminy w komplecie przybyli własnym środkiem transportu na występ.
Program przygotowany w formie montażu słowno – muzycznego przez Klub Seniora MOPS „Zielonego Parku” pod kierunkiem pani Wiesławy Rutkowskiej dał wiele wzruszenia, ale również ciepło, które płynęło od wykonujących role pań. Wspólne kolędowanie, śpiew znanych Kolęd, długo pozostaną w naszych sercach.
Imprezę zakończył wchodząc na scenę przy wspaniałym aplauzie publiczności Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Reszelanie” wykonując tradycyjne kolędy i pastorałki oraz opracowane na trzy głosy kolędy współczesne. Dar zaufania wyzwala w śpiewakach większa formę, tym bardziej, ze każdy artysta wie o tym, że najtrudniej się śpiewa do własnej publiczności. Pełna mobilizacja zespołu i włożone serce w występ, pozwala sądzić, że swój występ Reszelanie mogą zaliczyć do udanych.
Każda występująca grupa otrzymała z rąk Marka Janiszewskiego - Burmistrza Reszla dyplom oraz słodki upominek. To skromne podziękowanie za trud w przygotowanie programu. Wiele ciepłych słów płynęło do artystów od obecnego na koncercie ks. Prałata Dyzmy Wyrostka.
Nad całością czuwał i jednocześnie był konferansjerem Przeglądu dyrektor MOK Artur Galicki a realizacją dźwięku zajął się Ireneusz Pawełczyk.
Dziś wiemy, że na tego typu imprezy jest społeczne zapotrzebowanie, czego dowodem była licznie zgromadzona i bardzo aktywna publiczność
W imieniu organizatorów składamy wszystkim wykonawcom i opiekunom serdeczne podziękowanie. Szczególne słowa kierujemy do dyrektora Edwarda Szmula z Gimnazjum Nr 1 i jego wspaniałej załogi oraz pani Jolanty Grzyb za wspaniałe zdjęcia. Do zobaczenia za rok.


Autor: Biuro Promocji Gminy Reszel

Dodatkowe informacje