KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ostatni koncert z cyklu "I Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej"

5 września przyszło nam pożegnać, nie tylko tropikalne temperatury, ale także I Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej , które towarzyszyły nam od 2 maja. Podczas ostatniego koncertu wystąpili Joanna i Jacek Kwiatkowscy z Kętrzyna.


Joanna i Jacek Kwiatkowscy są absolwentami Warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów profesora Andrzeja Chorosińskiego. Są laureatami wielu konkursów muzycznych . W 1997 roku Pani Joanna Kwiatkowska otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu „Da pacem Domine" oraz szereg nagród pozaregulaminowych na I Międzynarodowym Konkursie Organowym w Warszawie. W roku 1996 swoim koncertem otworzyła inaugurację nowych organów firmy Walcker Meyer w Sali koncertowej Akademii Muzycznej w Warszawie. Brała udział w mistrzowskich kursach organowych prowadzonych między innymi przez Haralda Vogla i Jona Laukvika. Pan Jacek Kwiatkowski od urodzenia kętrzynianin . W roku 1993 otrzymał dwa wyróżnienia w konkursie zespołów kameralnych w Gdańsku , otrzymał III nagrodę w konkursie zespołów kameralnych we Wrocławiu. Koncertował w Polsce , Niemczech i Rosji. Brał udział w konkursach mistrzowskich prowadzonych przez profesora Juliana Gembalskiego , Jona Laukwika i Harlda Fogla. Państwo Kwiatkowscy dokonali wielu nagrań dla TVP w latach 2001-2003 prezentowali organy w Bazylice Mniejszej w Świętej Lipce jako tamtejsi organiści. Od 2003 roku prowadzą w Kętrzynie szkołę muzyczną Yamaha, propagując kulturę muzyczną wśród dzieci , młodzieży i dorosłych.
W programie znalazło się siedem utworów : Ciaccona f- moll Johanna Pachelbela , niemieckiego kompozytora , organisty i nauczyciela muzyki organowej okresu baroku . Utwór wykonał Pan Jacek Kwiatkowski .
„Panis Angelicus" Cesara Francka - kompozytora i organisty pochodzenia belgijskiego wykonane w duecie.
Następnie Passacaglię g –moll Georga Muffata zagraną przez Panią Joannę Kwiatkowską
Ave Maria – Charlesa Marii Gounoda wykonane w duecie.
Fantazję d-moll Johanna Pachelbela w wykonaniu Pana Jacka Kwiatkowskiego.
Następnie usłyszeliśmy utwór skomponowany przez zmarłego w 2013 roku polskiego pianistę i kompozytora Wojciecha Kilara zatytułowany Vocalise wykonany w duecie.
Na zakończenie wieczoru , przysłowiowa „wisienka na torcie". Państwo Kwiatkowscy wykonali w duecie organowym utwór „Peer Gynt" II Suita Edvarda Griega .

 

Dodatkowe informacje