KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Weekend (1-3.05.) z Wojskową Majówką ... w scenerii lotniska Kętrzyn Wilamowo!


Już za chwilę, w dniu 1 maja na lotnisku Wilamowo k/ Kętrzyna jak co roku "Wojskowa Majówka 2016" oficjalnie otworzy sezon imprez Aeroklubu Krainy Jezior i będzie pierwszym - głównym dniem państwowo -militarnego weekendu. Tego dnia nie zabraknie atrakcji lotniczych ani militarnych, które będą kontynuowane przez 3 dni tj do 3-ciego Maja . Każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie.
Odwiedzenie lotniska Wilamowo 1-szego,2-drugiego i 3-ciego Maja to świetny moment na spędzenie wolnego czasu w przyjemnej rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze, przy wielu atrakcjach i w zadziwiającej scenerii owianego tajemnicą lotniska należącego niegdyś do byłej tajnej kwatery Hitlera…

 


Głównym celem "Wojskowej Majówki 2016" realizowanej w przyjacielskiej atmosferze jest integracja środowiska żołnierzy i byłych żołnierzy zawodowych, a także propagowanie wiedzy wojskowej oraz patriotycznych postaw, szczególnie wśród młodzieży. Ważnym wydarzeniem w dniu 1-szego Maja (w samo południe) będzie Uroczysty Apel poświęcony rocznicy wstąpienia Polski do UE, Święta Flagi (2.05) i konstytucji 3 Maja w oprawie z wojskową asystą honorową. Obserwując przebieg już kilkunastu imprez oraz słuchając opinii uczestników, realizacja zadania WOJSKOWA MAJÓWKA w latach ubiegłych przyniosła zawsze założone rezultaty. Widocznym efektem docenienia "Wojskowej Majówki" jest wyróżnienie certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury".


W 2016 roku (przez 3 dni) poza ciekawą ekspozycją 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i pokazów spadochronowych 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego ,ważnym akcentem imprezy będzie kontynuowana akcja informacyjna o profesjonalizacji wojsk lądowych.
Po raz drugi podczas "Wojskowej Majówki 2016" na lotnisku w Wilamowie zorganizowane zostaną Mazury Drone Show, czyli wydarzenie poświęcone miłośnikom bezzałogowych statków powietrznych. W roku ubiegłym MDS cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony operatorów coraz bardziej popularnych dronów, ale także ze strony amatorów, konstruktorów oraz widzów.
W programie majówki znajdują się również konkurencje zręcznościowe dla młodych i dorosłych, konkursy dla dzieci, pokaz operowania zdalnie sterowanymi statkami powietrznymi (DRONAMI) ,skoki spadochronowe i pokazy sprawności wojskowych specjalistów oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Szczegółowe informacje dostępne na www.militarypark.pl lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ewentualnie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Program imprezy:

09.00-21.00
-ekspozycja publiczna sprzętu wojskowego oraz dronów
-akcja informacji o SP i NSR
12.00-13.00
-Uroczysty Apel
-podniesienie flagi państwowej
-okolicznościowe wystąpienia
-złożenie wiązanek pod obeliskami ofiar katastrof Casa C-295 i pod Smoleńskiem
-koncert orkiestry wojskowej
13.00-13.30
-pokaz musztry paradnej
-pokaz ćwiczeń taktycznych
13.00-14.00
-skoki spadochronowe – pierwszy wyrzut
-bigos z kuchni polowej
14.00-19.00
-loty na samolotach AN-2 i 3Xtrim
-piknikowanie w gronie rodzinnym i przyjaciół
-rekonstrukcja bitwy
-aktywny udział w różnych inicjatywach programowo-organizacyjnych „Wojskowej Majówki 2016”
-towarzyszenie uczestnikom rywalizacji w różnych konkurencjach
-spotkanie informacyjne i warsztaty dot. bezzałogowych statków powietrznych
14.00-17.00
-zajęcia w grupach
-I. Konkurs plastyczny dla młodzieży
-II. Bieg sprawnościowy – z przeszkodami oraz na orientację
-III. Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej
-IV. Zawody w kierowaniu samochodem UAZ
17.00-17.30
-ogłoszenie wyników konkurencji
-wręczenie dyplomów i nagród
17.30-18.00
-skoki spadochronowe – drugi wyrzut
18.00-19.00
-ognisko – pieczenie kiełbasek
19.00-21.00
-wieczór przy żołnierskiej balladzie
21.00
-zakończenie „Wojskowej Majówki 2016”

Dodatkowe informacje