KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warmińsko – Mazurskie Dożynki Wojewódzkie

W dniu 18 września 2016 roku w malowniczej scenerii Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku odbyły się Warmińsko – Mazurskie Dożynki Wojewódzkie. Gospodarzem dożynek był Marszałek Województwa Pan Gustaw Marek Brzezin.  Dożynki rozpoczął barwny korowód dożynkowy, w którym udział wzięli przedstawiciele 38 miejscowości z naszego województwa prezentujący swoje wieńce dożynkowe.

 

 

Naszą Gminę reprezentował wieniec przygotowany przez Sołectwo Robawy. Po przejściu korowodu do amfiteatru rozpoczęła się uroczysta Msza Święta dziękczynna za plony pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Koadiutora Archidiecezji Warmińskiej. Następnie zaprezentowano obrzęd dożynkowy i przekazano chleb Gospodarzowi Dożynek. Po części obrzędowej nastąpiły przemówienia Pana Marszałka oraz zaproszonych gości. Ważną dla rolników chwilą było wręczenie Odznak Honorowych Zasłużony dla Rolnictwa. Po dekoracji rolników nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Gmina Reszel uzyskała wyróżnienie. Kolejną częścią dożynek był blok artystyczny, w którym wystąpił Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy Reszelanie.

 

LINK DO ALBUMU ZE ZDJĘCIAMI

Dodatkowe informacje