KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dożynki Prezydenckie

 W dniach 10-11 września w Spale odbyły się tradycyjne Dożynki Prezydenckie. W tym roku Województwo Warmińsko – Mazurskie reprezentowała Gmina Reszel - Sołectwo Robawy. Spowodowane było to tym, iż w roku ubiegłym wieniec z Robaw zajął I miejsce w konkursie w Olsztynku.

 

 

W sobotę odbył się konkurs na najładniejszy wieniec zaprezentowany podczas Dożynek Prezydenckich. Komisji oceniającej wieńce przewodniczyła Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda . Wśród 16 wieńców I miejsce w konkursie zajął wieniec z województwa lubelskiego z miejscowości Gęsia Wólka.

Główne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kaplicy Polowej AK w Spale , w której uczestniczył Prezydent Andrzej Duda. Po mszy barwny korowód na czele którego szła Para Prezydencka przeszedł do Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie miejsce miała dalsza część uroczystości. Starostowie dożynek przekazali Prezydentowi chleb wypieczony z mąki pochodzącej z ziaren z tegorocznych zbiorów. Następnie Prezydent podziękował rolnikom i życzył dalszych sukcesów.

Dożynkom towarzyszyło miasteczko regionów, w którym prezentowały się wszystkie województwa. Nasze województwo reprezentowali mieszkańcy wsi Aniołowo, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie oraz członkowie grupy wieńcowej wraz z członkami Zespołu Reszelanie.

 

LINK DO ALBUMU ZE ZDJĘCIAMI

 

 

Dodatkowe informacje