Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

Dożynki Prezydenckie

 W dniach 10-11 września w Spale odbyły się tradycyjne Dożynki Prezydenckie. W tym roku Województwo Warmińsko – Mazurskie reprezentowała Gmina Reszel - Sołectwo Robawy. Spowodowane było to tym, iż w roku ubiegłym wieniec z Robaw zajął I miejsce w konkursie w Olsztynku.

 

 

W sobotę odbył się konkurs na najładniejszy wieniec zaprezentowany podczas Dożynek Prezydenckich. Komisji oceniającej wieńce przewodniczyła Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda . Wśród 16 wieńców I miejsce w konkursie zajął wieniec z województwa lubelskiego z miejscowości Gęsia Wólka.

Główne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kaplicy Polowej AK w Spale , w której uczestniczył Prezydent Andrzej Duda. Po mszy barwny korowód na czele którego szła Para Prezydencka przeszedł do Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie miejsce miała dalsza część uroczystości. Starostowie dożynek przekazali Prezydentowi chleb wypieczony z mąki pochodzącej z ziaren z tegorocznych zbiorów. Następnie Prezydent podziękował rolnikom i życzył dalszych sukcesów.

Dożynkom towarzyszyło miasteczko regionów, w którym prezentowały się wszystkie województwa. Nasze województwo reprezentowali mieszkańcy wsi Aniołowo, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie oraz członkowie grupy wieńcowej wraz z członkami Zespołu Reszelanie.

 

LINK DO ALBUMU ZE ZDJĘCIAMI

 

 

Dodatkowe informacje