KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

I Reszelski Orszak Trzech Króli

Pokój i Dobro pod takim hasłem 6 stycznia 2017 r ulicami Reszla przeszedł I Reszelski Orszak Trzech Króli.

Oprócz Trzech Mędrców ze Wschodu w jego składzie pojawili się przedstawicie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu, Gimnazjum, Zespołu Szkół im. M. Rataja oraz świty królewskie utworzone z mieszkańców Reszla. W pochodzie wzięli również udział kapłani naszej parafii na czele z Proboszczem.

W tym roku, pomimo silnego mrozu, na reszelskiej starówce zabrało się kilkaset osób. Było to miejsce I stacji spotkanie Trzech Króli. Potem połączone orszaki przeszły pod Zamek Reszelski by obejrzeć scenę II -spotkanie u króla Heroda aby potem udać się do kościoła na scenę III i oddać hołd dzieciątku nowo narodzonemu w którą to postać wcielił się maleńki reszelanin Hubert Konstanciuk. Wielkie zaangażowanie mieszkańców Reszla pokazało ,że właśnie tak trzeba świętować wszelkie święta. Liczymy ,że za rok będzie nas jeszcze więcej i bardziej kolorowo. Jak było w tym roku pokazują nam fotografie oraz filmiki zapraszam więc do oglądania.

Beata Kilanowska

 

6 stycznia 2017 r. po raz pierwszy ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech  Króli. Uczestniczyli w nim między innymi uczniowie oraz pracownicy reszelskiego gimnazjum. Przyświecało mu hasło: „Pokój i Dobro”.

Po godzinie 13.00 pod ratusz przybyły trzy królewskie orszaki. Zielony ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Dąbrowskiej na czele z królem Kacprem, niebieski z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza z Melchiorem oraz czerwony z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja z Baltazarem. 

Spod ratusza barwny orszak wyruszył w kierunku zamku, następnie dotarł do kościoła, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon oraz dary Jezusowi.

6 stycznia, czyli Dzień Objawienia Pańskiego zwany Świętem Trzech Króli zamknął cykl świąteczny Bożego Narodzenia.

Udział w orszaku to wyraz wspólnoty, integracji mieszkańców miasta i gminy. Ksiądz Proboszcz Krzysztof Bumbul serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom I Reszelskiego Orszaku Trzech Króli oraz tym, którzy przyczynili się do jego organizacji.

Gimnazjum Reszel

 

fot. Jarosław Żyła

ALBUM ZE ZDJĘCIAMI

Dodatkowe informacje