KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Informacja Prasowa

WIZZ AIR BĘDZIE LATAĆ Z ÓSMEGO LOTNISKA W POLSCE

NOWA TRASA Z LOTNISKA OLSZTYN-MAZURY DO LONDYNU LUTON

 

 

Szymany, 7 kwietnia 2016: Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła dziś rozpoczęcie swojej działalności na ósmym lotnisku w Polsce – Olsztyn – Mazury.

Nowe połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu Luton zacznie działać 18 czerwca. Loty odbywać się będą trzy razy w tygodniu.

Dzięki 27000 dostępnych miejsc w 2016 roku na nowej trasie, Wizz Air umożliwi pasażerom lotniska Olsztyn-Mazury niskokosztowe podróże do Wielkiej Brytanii, wpływając jednocześnie na rozwój sektorów lotnictwa i turystyki w północno-wschodnim regionie Polski. Bilety na nowe połączenie dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ceny zaczynają się od 99 złotych*.

Od początku swojej działalności w 2004 roku, Wizz Air stale rozwija się w Polsce. Obecnie linia ma 19 samolotów na 6 polskich lotniskach i zatrudnia ponad 700 osób, które dbają o najwyższy poziom usług podczas lotów. W 2015 roku przewoźnik przewoźnik obsłużył ponad 6 mln pasażerów wspierając tym samym około 4500 lokalnych miejsc pracy związanych pośrednio z działalnością Wizz Air w Polsce.

Wraz z nowym połączeiem z lotniska Olsztyn-Mazury, siatka połączeń Wizz Air z Polski to 126 tras do 22 krajów z 8 lotnisk.

NOWA TRASA WIZZ AIR Z POLSKI:

 

Trasa

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Olsztyn-Mazury

Londyn Luton

wtorek, czwartek, sobota

18 czerwca 2016

99 PLN

 

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: “Wizz Air konsekwentnie rozwija się w Polsce stale poszerzając swoją siatkę niskokosztowych lotów. Cieszymy się bardzo mogąc ogłosić nasze pierwsze połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu Luton. Jesteśmy przekonani, że nasza nowa oferta spotka się z zainteresowaniem polskich pasażerów. Ponadto nowa trasa z pewnością zyska też popularność wśród pasażerów z Wielkiej Brytanii, którzy skorzystają z okazji poznania regionu Mazur oferującego szeroki wybór atrakcji dla turystów. Bilety dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ceny zaczynają się od 99 złotych. Nasza przyjazna załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

 

Leszek Krawczyk, Prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, powiedział: „Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to okno na świat dla regionu Warmii i Mazur. Do tej pory region Polski północno-wschodniej stanowił tzw. „białą plamę” na lotniczej mapie Polski. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim partnerom jak Wizz Air, Port Lotniczy Olsztyn – Mazury zachęci zagranicznych turystów do odwiedzin oraz zwiększy mobilność mieszkańców Warmii i Mazur w zakresie podróży lotniczych, które jeszcze nigdy nie były tak szybkie i tak wygodne. Obecność portu lotniczego

 

to również ogromna szansa dla regionu: to stymulacja przedsiębiorczości, impuls gospodarczy oraz pozytywny wpływ dla lokalnego rynku pracy”

 

-Koniec

 

O Wizz Air

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ z 67 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 25 baz na ponad 420 trasach łączących 121 lokalizacji w 38 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 600 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość́ usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 20 milionów pasażerów w ostatnich 12 miesiącach. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz jest zrzeszona w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Linia Wizz Air otrzymała tytuł 2016 Value Airline of the Year przyznawany przez magazyn Air Transport World, jeden z czołowych tytułów poświęconych tematyce lotniczej.

 

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury uzyskał certyfikat lotniska użytku publicznego wydany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w dniu 18 stycznia 2016r. Modernizacja Portu Lotniczego została sfinansowana w 76% ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur na lata 2007-2013. Połączenie do Londynu Luton jest czwartym połączeniem, które będzie realizowane z lotniska Olsztyn-Szymany.

 

 

*bilet w jedną stronę ze wszystkimi podatkami i opłatami obowiązkowymi

 

Więcej informacji udzielają:

 

Anna Robaczyńska; A Priori Communications, Biuro Prasowe Wizz Air
Biuro: +48 570 774 727
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Dominik Markowski Port Lotniczy Olsztyn-Mazury;

Biuro: +48 882 027 587

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Już teraz można śledzić Wizz Air na Twitterze: @wizzair

 

Wszystkie loty realizowane na pokładzie Airbus A320 z 180 miejscami oraz Airbus A321 z 230 miejscami.

 

Dostawy nowych samolotów Airbus A321 rozpoczęły się w listopadzie 2015 r.

 

Bezpłatne zdjęcia floty i załogi Wizz Air oraz nowego logo dostępne na: http://wizzair.com/en-GB/press

Dodatkowe informacje