Dbajmy o czystość naszych jezior

W sobotę 22 kwietnia 2017 roku w ramach akcji "Dbajmy o czystość naszych jezior" funkcjonariusze Komisariatu Policji wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Reszlu przystąpili do szlachetnego działania mającego na celu zaprowadzenie porządku, a co za tym idzie usunięcie śmieci porzuconych nad brzegami naszych jezior przez turystów i mieszkańców naszej Gminy.

Przedsięwzięcie organizowane zostało z okazji Dnia Ziemi. Jego celem jest edukacja mieszkańców w zakresie stanu ekologicznego wód oraz przeciwdziałanie zanieczyszczeniom zbiorników wodnych.

Zaśmiecone brzegi jezior na terenie Gminy Reszel to niestety powszechny widok. Wśród odpadów znaleziono m.in. telewizor, kilka sztuk bielizny, puszki, butelki, opakowania po artykułach wędkarskich, czasem zebranych w reklamówki..., aż przykro patrzeć jak pływają torby po zanętach i pudełka po robakach. Jeziora to nasze wspólne dobro i należy o nie dbać. Sprzątać powinni ci co śmiecą.

Brzegi jeziora Widryńskiego i Legińskiego sprzątano przez ponad dwie godziny. Gmina Reszel zapewniła rękawice i worki na śmieci dla naszych ochotników.
Śmieci było bardzo dużo. Łącznie uzbierano 25 pełnych worków odpadów.

To jak będziemy zachowywać się w stosunku do przyrody to tak ona nam i następnym pokoleniom się odwdzięczy.
Dziękujemy Wielobranżowemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu z Reszla za pomoc w odbiorze śmieci.

Małgorzata Stadnik

GALERIA ZDJĘĆ