Zbiórka elektroodpadów w SP3

fot. Organizatorzy

Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu po raz kolejny przystąpiła do Akcji Wiosenne działania na Warmii i Mazurach organizowanej przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich

 

 Hasłem Akcji jest „Warmię i Mazury kochamy, o przyrodę dbamy”.

Jednym z działań zaproponowanych przez Centrum jest zorganizowanie i przeprowadzenie przez uczniów zbiórki elektroodpadów.

 Prosimy o pomoc w tej Akcji!

Jak to zrobić?

Jeśli w domu znajduje się zużyty lub zepsuty  komputer, suszarka, telefon, radio, magnetowid lub inny sprzęt elektryczny, elektroniczny - to  prosimy Was - przynieście go do szkoły . My go od Was odbierzemy i zadbamy aby trafił do recyklingu i utylizacji.

Dlaczego nam na tym zależy?

Sprzęt ten jest bogatym źródłem surowców nadających się do powtórnego użycia. Wyrzucenie go do śmietnika wraz z innymi odpadami powoduje bezpowrotną utratę znacznej  ilość surowca wtórnego. Są nimi różnego rodzaje metale, szkło i tworzywa sztuczne.

Jest on odpadem niebezpiecznym zawierającym znaczne ilości ołowiu, rtęci, kadmu, chromu, berylu. Pierwiastki te mogą przedostawać się do wód gruntowych, stanowiąc zagrożenie dla naszej pięknej okolicy, a w konsekwencji i dla naszego  zdrowia.

Kiedy można dostarczyć elektroodpady?

Terminy odbioru: 14, 15, 16 kwietnia i po Świętach Wielkanocnych  w dniach:

 23 i 24  kwietnia tego roku.

Elektroodpady odbierze od Was  konserwator  pan Tadeusz Mackiewicz

Liczymy na Wasz udział w Akcji.                                                               Koordynator Szkolnej Akcji

                                                                                                                          Zofia Krszyna - Dyczkowska