KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Reszel I Warmiński Bieg Uliczny

Biegacze opanowali Reszel

Ponad stu uczestników stanęło na starcie I Warmińskiego Biegu Ulicznego, zorganizowanego w niedzielę w Reszlu.


- Przygotowana dla zawodników pętla liczyła ok. 2 km. Dzieci i młodzież musiały pokonać taki właśnie dystans, natomiast w biegu głównym trzeba było zrobić pięć okrążeń. Bazowaliśmy na trasie Biegu Rataja, który w kwietniu odbył się w Reszlu – mówi Andrzej Adamiak, jeden z organizatorów biegu. Licząca ok. 10 km trasa nie była łatwa. Zawodnicy mieli bowiem do pokonania długi i stromy podbieg. - Z tymi podbiegami to zaszaleliście, wymagająca, fajna trasa do biegania – mówiła organizatorom na mecie jedna z uczestniczek.

Z pomysłem na organizację biegu wyszła Beata Subocz, przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu. - Widzimy, że coraz więcej osób biega. Popieramy tę formę rekreacji i postanowiliśmy zaprosić biegaczy do siebie – mówiła Beata Subocz.

- Obawialiśmy się nieco o frekwencję, bo wstrzeliliśmy się w środek kalendarza imprez, ale zainteresowanie biegiem było duże. Nawet nas nieco zaskoczyło – mówią z uśmiechem organizatorzy. W biegu głównym uczestniczyło 85 biegaczy, głównie z okolicznych miast – Kętrzyna, Mrągowa, Biskupca czy samego Reszla. Ale nie tylko. Liczną grupę stanowili zawodnicy z Warszawy, sporo osób przybyło z Olsztyna, byli też mieszkańcy Szczytna, Bisztynka, a nawet para ze Szczecina. Resztę stanowili młodzi miłośnicy sportu – najmłodszy uczestnik miał zaledwie siedem lat, a trasę przebył wspólnie z mamą, która zresztą pobiegła dalej i przebyła całe dziesięć kilometrów. Na trasie biegaczy dopingowała liczna grupa kibiców. Byli wśród nich mieszkańcy Reszla, rodziny biegaczy, ale także sporo turystów, których przecież w sezonie w miasteczku nie brakuje.

Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a najlepszych nagrodzono pucharami i nagrodami rzeczowymi. - Ale nie tylko najlepszych, część nagród rozlosowaliśmy wśród wszystkich uczestników. Bo każdy, kto przebiegł naszą trasę był przecież zwycięzcą – mówią organizatorzy.

- Pierwsza edycja biegu była dla nas pewną nauką, ale myślę, że impreza się udała. Najlepiej świadczą o tym pozytywne opinie uczestników, którzy zapowiadają, że za rok znów się tu pojawią. A przecież ci ludzie biegają w różnych miejscach, mają porównanie. Dlatego miło słyszeć dobre słowo właśnie od nich. Już dziś zapraszamy wszystkich do Reszla na drugą edycję Warmińskiego Biegu Ulicznego – mówił burmistrz Marek Janiszewski.  

Organizatorzy:
-Gmina Reszel

-Gimnazjum Nr 1

-OSP Reszel

-MOK Reszel

Dodatkowe informacje