KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Powiatowo – Gminne Święto Plonów 2018

23 września 2018 roku w Reszlu odbyły się tradycyjne Dożynki. W tym roku Święto Plonów miało charakter gminno-powiatowy. Uroczystą mszę świętą w intencji rolników oraz w podziękowaniu za zebrane plony odprawili ks. prałat Dyzma Wyrostek, ks. kan. Krzysztof Bumbul , Ojciec Marek Wiloch oraz ks. Karol Misiewicz.

Po nabożeństwie, w kierunku amfiteatru ruszył barwny korowód dożynkowy: poczty sztandarowe, orkiestra dęta, Starostowie Dożynek: P. Małgorzata Suszyńska i P. Grzegorz Andrzejewski z bochnem chleba wypieczonym z tegorocznych zbiorów, władze gminy, przedstawiciele władz powiatu i województwa, reprezentacje sołectw i stowarzyszeń z wieńcami i koszami dożynkowymi oraz pozostali goście, mieszkańcy, turyści.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego obrzęd dożynkowy zaprezentował Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy Reszelanie oraz Mali Reszelanie. Po obrzędzie dożynkowym, Starostowie Dożynek przekazali bochen chleba gospodarzom Burmistrzowi Reszla Markowi Janiszewskiemu oraz Staroście Kętrzyńskiemu Jarosławowi Pieniakowi, Burmistrz Reszla  w swoim wystąpieniu podziękował rolnikom za ich ciężką pracę oraz złożył najlepsze życzenia. Po Burmistrza Reszla głos zabrał drugi z gospodarzy Dożynek Starosta Kętrzyński Jarosław Pieniak. W czasie części oficjalnej głos zabrali także Burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman, przedstawiciele miast partnerskich powiatu,  list od Prezesa Rady Ministrów odczytał Piotr Węglarski, Radny Sejmiku Województwa Ryszard Kawczyński, Posłowie Na Sejm RP Urszula Pasławska oraz Jerzy Gosiewski.

Szczególnym podziękowaniem Burmistrza Reszla było wyróżnienie 38 Rolników, pszczelarzy oraz osób i instytucji wspierających rolnictwo.

Najbardziej Oczekiwanym momentem części oficjalnej jest zawsze rozstrzygnięcie konkursów na najpiękniejszy wieniec i kosz dożynkowy oraz na najładniejsze stoisko. W tym roku laury zwycięstwa przypadły:

w kategorii wieniec:

I miejsce - Sołectwo Robawy

II miejsce - Sołectwo Leginy

III miejsce - Sołectwo Bezławki

Wyróżnienie – Sołectwo Pilec

w kategorii kosz dożynkowy:

Równorzędne nagrody otrzymały Stowarzyszenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Zielone Wzgórza” i „Jutrzenka”

w kategorii najpiękniejsze stoisko:

I miejsce - Stowarzyszenie ogrodowe „Zielone Wzgórza”

W części artystycznej mogliśmy podziwiać występy zespołów ludowych, reszelskich wokalistów oraz zespołów Disco Polo. Gwiazdą wieczoru był zespół WEEKEND.

 GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje