ugreszel.pl

Blog ogólnotematyczny

Dom i Ogród

Cegła w ogrodzie

Ogród to miejsce, które stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Czasem na nawet niewielkiej przestrzeni, doświadczony projektant zieleni może wyczarować cuda. Oczywiście głównym obiektem w ogrodzie są rośliny: kwiaty, ozdobne byliny, egzotyczne krzewy.

Cegła w ogrodzie – ciekawy dodatek

Ale ten roślinny krajobraz trzeba uzupełnić małą architekturą. Coraz częściej stosuje się do tego cegłę klinkierową. Okazuje się, że ma ona bardzo wszechstronne zastosowanie w ogrodzie. Pośród kwiatów, ozdobnych bylin i egzotycznych krzewów możemy na przykład z cegły klinkierowej wznieść efektowny grill. Popularnym motywem są też murki z cegły klinkierowej, które doskonale komponują się z kwiatami, czy ozdobnymi bylinami.

Posadzka

Nie każdy o tym wie, ale cegłę klinkierową można wykorzystać także do wykonania pięknej i trwałej posadzki. Alejki wyłożone cegłą klinkierową są naprawdę bardzo dekoracyjne. Czerwień cegieł doskonale komponuje się z zielenią egzotycznych krzewów i innych roślin ogrodowych. Doświadczony projektant zieleni z cegły klinkierowej będzie potrafił wyczarować prawdziwe cuda.

szmatkalatka.pl