ugreszel.pl

Blog ogólnotematyczny

Lokalizator GPS do motocykla
Dom i Ogród

Lokalizator GPS do motocykla – rozsądny wybór każdego motocyklisty

Wiosna w pełni, wiec pasjonaci jednośladów wyjmują powoli swoje maszyny z garażów, dokonują pozimowych przeglądów oraz uzupełniają niezbędne płyny i odświeżają dokumenty. Dopóki temperatura nie osiągnie pewnego pułapu, w którym jazda staje się przyjemna, warto nie tylko odświeżyć motocykl, ale też wyposażyć go w lokalizator GPS. Po co? Odpowiadamy w poniższym wpisie – zapraszamy do lektury!

Po co instalować lokalizator GPS w motocyklu?

Lokalizator GPS w motocyklu daje kierowcy dodatkowe funkcje służące przede wszystkim trzem celom:

 • Zwiększeniu bezpieczeństwa,

 • Zwiększeniu kontroli,

 • Optymalizacji jazdy.

Dane, które dostarcza urządzenie są przesyłane na serwery, a następnie zbierane w systemie, który umożliwia ich dogodny odczyt. Choć jest to moduł GPS, nie są to tylko informacje na temat bieżącej lokalizacji – lokalizator potrafi o wiele więcej. Dzięki temu można lepiej kontrolować jazdę, optymalizować trasy, a także zwiększyć bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu.

Jak wygląda instalacja lokalizatora GPS w motocyklu?

Przed instalacją lokalizatora GPS do motocykla należy poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego urządzenia. Warto zwrócić uwagę na to czy:

 • Jest przystosowany do motocykli lub innych jednośladów

 • Ma odpowiednie zabezpieczenia przed pyłem i wodą

 • Działa w szerokim zakresie temperatur

 • Ma dedykowaną aplikację mobilną

 • Ma przystępną cenę

 • Posiada szeroki zakres funkcji

 • Ma niski pobór prądu

Wszystkie powyższe wymogi spełnia lokalizator GPS IKOL MOTO.  Jego instalacja jest bardzo prosta i można przeprowadzić ją samodzielnie. Jeśli jednak wolisz, żeby zrobił to fachowiec, IKOL posiada instalatorów w całej Polsce, którzy mogą zamontować urządzenie w Twoim motocyklu.

Jakie są funkcje  lokalizatora GPS w motocyklu?

Dochodzimy do sedna, czyli funkcji jakie oferuje lokalizator GPS do motocykla. Pierwszym, nadrzędnym zastosowaniem jest oczywiście podawanie bieżącej lokalizacji. W każdym momencie możesz zalogować się do dedykowanej aplikacji i zobaczyć, czy motocykl jest tam, gdzie został zaparkowany. Bonusem natomiast jest możliwość przeglądania przeszłej lokalizacji w postaci historii przejazdów do 12 miesięcy wstecz. Możesz zobaczyć gdzie poruszał się motocykl, co jest szczególnie przydatne w przy wielu użytkownikach jednego pojazdu.

Jednak najistotniejsze są funkcje alarmowe. W przypadku lokalizatora GPS IKOL MOTO, motocyklista może liczyć na:

 • Alert ruchu – powiadomienie, które informuje o ruchu pojazdu. Może służyć jako system wczesnego ostrzegania o kradzieży. Przyda się w kontroli młodego kierowcy, aby nie ruszał motocykla bez pozwolenia.

 • Alert prędkości – kierowca sam ustala prędkość, która stanowi granicę. Po jej przekroczeniu informacja zostaje wysłana do wszystkich osób upoważnionych.

 • Alert obszaru – niezwykle użyteczna opcja w przypadku pożyczania motocykla. Ustawiasz obszar, a jeśli motocykl przekroczy jego granicę, dostajesz powiadomienie.

Jednak to nie wszystkie opcje! Rzeczony lokalizator IKOL MOTO można doposażyć w odcięcie rozrusznika. Włączając je na noc lub okres, kiedy motocykl jest nie używany, możesz unieruchomić maszynę i przeszkodzić lub znacznie utrudnić jej kradzież.

Lokalizator GPS do motocykla – bądź rozsądny, zainstaluj!

Jak widzisz lokalizator GPS do motocykla to bardzo wiele korzyści płynących z małego urządzenia. W przypadku IKOL MOTO koszt jest niewielki, natomiast możliwości dość spore. Dodatkowym atutem jest możliwość podjęcia umowy bezterminowej, którą możesz rozwiązać z końcem sezonu i ponownie aktywować z początkiem nowego. Już dziś zwiększ swoje bezpieczeństwo i kontrolę nad motocyklem – zainstaluj lokalizator GPS!

Materiał zewnętrzny