ugreszel.pl

Blog ogólnotematyczny

Motoryzacja

Montaż czujników parkowania

Technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Coraz bardziej udoskonalane są różne przedmioty. Możemy korzystać z różnorodnych funkcji urządzeń, dzięki czemu nasze codzienne funkcjonowanie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Wyobraź sobie tylko, że wychodzisz z pracy i włączasz irobot przez aplikację na telefonie – wracasz do domu i masz odkurzone całe mieszkanie. Czy nie jest to świetne?

Rozwinięta technologia wśród samochodów

Ulepszone zostały nie tylko urządzenia użytku domowego, telefony i komputery. Technologia również ogromnie rozwinęła się w branży automotive. Nowsze modele samochodów wyposażone są w przeróżne funkcje i systemy. A to wszystko po to, aby ułatwić kierowcy podróż. Obecnie możemy spotkać w najnowszych modelach systemy zwiększające bezpieczeństwo takie jak:

1. inteligentne dostosowanie prędkości – jest to bardzo przydatny system. Podczas jazdy system ten analizuje dane z map i lokalizacje radarów, dzięki czemu w momencie przekroczenia prędkości pedał gazu zacznie wibrować ostrzegając tym samym kierowcę, że powinien on zwolnić.

2. Monitorowanie senności kierowcy – to bardzo ciekawy system, który analizując ruchy głowy, rąk i powiek kierowcy stwierdza czy osoba kierująca pojazdem powinna zrobić sobie przerwę czy nie i odpowiednio to sygnalizuje.

3. Awaryjny sygnał stopu – w momencie gwałtownego hamowania światła stopu zaczynają gwałtownie pulsować, dzięki czemu kierowca jadący za nami będzie poinformowany o gwałtownym hamowaniu.

4. Czujniki parkowania – niebywale przydatne przy parkowaniu. Dzięki sygnałowi dźwiękowemu wiemy kiedy jesteśmy bardzo blisko drugiego samochodu lub przeszkody, tym samym czujniki umożliwiają uniknięcie stłuczki.

Obecny rynek branży samochodowej oferuje pojazdy z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa, dzięki czemu jazda samochodem staje się dużo bardziej bezpieczna. Natomiast prawda jest taka, że duża część społeczeństwa jeździ starszymi samochodami bez tych wszystkich systemów. Nie znaczy to, że samochód jest zły. Wystarczy go tylko trochę ulepszyć…Oczywiście, nie każdy system możemy zamontować w samochodzie, ale jeśli chodzi o czujniki parkowania to mechanik zamontuje je bez problemu.

Czujniki parkowania

Przede wszystkim należy się zorientować na temat kosztów takiego montażu. Cena montażu czujników parkowania wynosi ok od 100,00 zł do 300,00 zł, plus do tego należy doliczyć sam koszt kupna czujników, który zwykle się waha od 100,00 zł do 350,00 zł w zależności od firmy produkującej czujniki. Czy warto więc zainwestować w czujniki? To już sam musisz ocenić.

Wiele osób próbuje samemu zamontować czujniki – dla jednych próba taka kończy się powodzeniem, u drugich z kolei niekoniecznie. Bez wątpienia, najlepiej z takim montażem poradzi sobie dobry mechanik, wówczas będziemy mieć pewność, że czujniki są odpowiednio zamontowane.

Bez wątpienia czujniki parkowania ułatwiają nam parkowanie. Pomimo nauki tego manewru na kursie prawa jazdy, parkowanie nadal sprawia nam trudność. Szczególnie na ciasnych parkingach. Dlaczego więc nie skorzystać z czujników? Czujniki możemy zamontować z przodu samochodu jak i z tyłu – mogą sygnalizować o zagrożeniu od 70 cm od przeszkody. Ułatwi to z pewnością nam parkowanie.