ugreszel.pl

Blog ogólnotematyczny

Polski importer z Chin pomocą dla osób wkraczających na chiński rynek
Lifestyle

Polski importer z Chin pomocą dla osób wkraczających na chiński rynek

Bycie przedsiębiorcą nie jest łatwym zadaniem, ale wiąże się to z szeregiem korzyści. Jeśli firma chce się rozwijać, to nie powinna ograniczać się wyłącznie do rynku lokalnego. Arena międzynarodowa otwiera szereg nowych możliwości, dlatego warto to wykorzystać.

Osoby szukające wykonawcy, który zajmie się produkcją towarów i to w przystępnej cenie, powinny zainteresować się importem z Chin. Jak wiadomo, partnerzy biznesowi Państwa Środka są wstanie wyprodukować niemalże wszystko, a największą zaletą jest brak konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Oczywiście trzeba znaleźć odpowiedniego dostawcę i wynegocjować korzystne warunki, a potem zorganizować transport.

Bezproblemowy import z Chin? To możliwe!

W przypadku nieznajomości niuansów chińskiego przemysłu bardzo łatwo o popełnienie różnych błędów, które mogą skończyć się dużym stresem i nawet stratami finansowymi. Niestety nieuczciwych dostawców nie brakuje i czekają oni tylko na okazję, aby wzbogacić się na kimś naiwnym i niedoświadczonym. Nie ma co się dziwić, jeśli ktoś nie zna rynku chińskiego ani zasad, na których opiera się tamtejszy biznes, że został oszukany. Takie rzeczy nie powinny się oczywiście zdarzać, ale rynek rządzi się swoimi prawami i najczęściej wygrywają sprytniejsi.

Co jednak w przypadku braku wiedzy i doświadczenia? Czy rzeczywiście pozostaje tylko zaryzykować? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z pośrednikiem. Polski, doświadczony importer pomaga w bezproblemowym przejściu przez wszystkie etapy całego przedsięwzięcia. Pozwoli to na uniknięcie zagrożeń w postaci nieuczciwego dostawcy, niedogodności towaru z umową, opóźnień w transporcie, przekazania sfałszowanych certyfikatów jakości, wycofania się z realizacji zamówienia po otrzymaniu zaliczki i odmowie jej zwrócenia.

Jak widać, na początkującego importera czeka wiele niebezpieczeństw, a rynek chiński wydaje się być niezwykle trudny do rozgryzienia. Jak ma się w tym wszystkim odnaleźć zagubiony inwestor z Polski, który nawet nigdy nie był w Chinach i nie jest w stanie porozumiewać się z dostawcami w ich lokalnym języku? Jedynym rozsądnym wyjściem z tej stacji jest skorzystanie z kompleksowej obsługi za przedstawicielem polskiej firmy zajmującej się importowaniem towarów z Chin. Pośrednicy znajdujący się w Chinach będą wszystkiego doglądać osobiście, informować na bieżąco o postępach klienta.

Czym zajmie się dla klienta bezpośredni importer z Chin? 

Decydując się na skorzystanie z usług bezpośredniego importera z Chin, można liczyć na to, że zajmie się on wszystkim od momentu wyboru dostawcy, aż po dostarczenie towaru do miejsca docelowego. Pośrednicy rozpoczynają od znalezienia konkretnych towarów w Chinach, następnie przechodzą do wynegocjowania korzystnych warunków z chińskimi dostawcami. Zadaniem importera będzie również zweryfikowanie producenta, aby nie nawiązać przypadkiem współpracy z nieuczciwym podmiotem. Jako że pośrednicy mieszkają w Chinach na co dzień, to mogą bezproblemowo złożyć osobistą wizytę w fabryce chińskiej i zweryfikować panujące w niej warunki.

Import obejmuje też kontrolę produkcyjną, załadunku kontenera i jego plombowanie. Kolejnymi etapami są zorganizowanie transportu z Chin i czuwanie nad tym, aby towar przeszedł bezproblemowo przez odprawę celną w Polsce. Jeśli wszystko się powiedzie, to ostatnim etapem będzie dostarczenie towaru bezpośrednio do firmy lub magazynu klienta.

Jak widać, importowanie z Chin jest wieloetapowym przedsięwzięciem, trzeba dopilnować wielu kwestii, nietrudno o niedopatrzenie czegoś lub pominięcie. Warto wobec tego powierzyć to zadanie doświadczonym profesjonalistom, aby uniknąć niepotrzebnych problemów i strat finansowych.