ugreszel.pl

Blog ogólnotematyczny

Dom i Ogród

Jaka podłoga w salonie będzie wyglądała gustownie?

Remontując mieszkanie, poświęcamy dużo uwagi meblom, dodatkom czy kolorom ścian. Bardzo ważnym elementem wykończenia salonu jest również podłoga. To dzięki niej salon nabiera charakteru, staje się elegancki i gustowny. Jaka podłoga w salonie będzie idealna?

Deski podłogowe

Zastanawiając się, jaka podłoga w salonie będzie najlepsza wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie innej podłogi niż drewniana.

Drewno jest modne już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Jest to bardzo zrozumiałe, biorąc pod uwagę wszystkie zalety drewnianej podłogi.

Drewno na podłodze sprawia, że salon jest wyjątkowo elegancki. Drewno może być w delikatnym sosnowym kolorze, który sprawi, że salon będzie jasny i przyjemny. Ciemne drewno jest wyjątkowo ekskluzywne i gustowne, chociaż trudne do utrzymania w czystości, gdyż widać na nim każdy, nawet najmniejszy kurz. W salonach w skandynawskim stylu sprawdzi się podłoga drewniana bielona.

Drewniana podłoga do salonu ma jeszcze jedną zaletę. Po cyklinowaniu i ponownym polakierowaniu wygląda jak nowa.

Panele laminowane

Panele laminowane przebojem weszły do naszych domów. Jest to najczęściej wybierany rodzaj podłogi. Jest to rozwiązanie eleganckie, a jednocześnie tańsze niż wykorzystanie na podłogę desek.

Warto pamiętać, że nie tylko cena paneli jest niższa. Ich kolejną zaletą jest prosty montaż, z którym poradzi sobie nawet osoba, która nie jest fachowcem. Panele laminowane to idealny sposób na piękną podłogę przy ograniczonym budżecie.

Zastanawiając się, jaka podłoga w salonie będzie najlepsza warto zwrócić uwagę na parametry paneli. Ważna jest ich grubość oraz ścieralność. To od tych parametrów zależy cena oraz wytrzymałość paneli. Wybierając panele wyższej jakości możemy być pewni, że będą nam służyły przez kilka najbliższych lat.

Parkiet tradycyjny

Tradycyjny parkiet już od lat jest w naszych mieszkaniach i nadal nie stracił na aktualności. Świetnie komponuje się z wystrojem retro, klasycznym, ale i w nowoczesnym mieszkaniu idealnie się odnajdzie.

Parkiet wykonany jest z niewielkich klepek, które układane są w najróżniejsze wzory. Jodełka, kwadraty czy pasy bardzo często pojawiają się w naszych mieszkaniach i są prawdziwą ozdobą wnętrza.

Płytki podłogowe

Zastanawiając się, jaka podłoga w salonie będzie wyglądała elegancko i gustownie należy wspomnieć o płytkach podłogowych. Jest to rozwiązanie bardzo eleganckie, ale przez wiele osób uważane za mało funkcjonalne, gdyż podłoga z płytek wydaje się być zimna i nieprzyjemna.

Nie jest to do końca prawda. Płytki podłogowe są idealne, gdy planujemy w salonie założyć ogrzewanie podłogowe. Jest to powierzchnia, która świetnie przepuszcza ciepło, a jednocześnie idealnie radzi sobie ze zmiennymi temperaturami.

Nowoczesny salon będzie prezentował się idealnie, gdy na podłodze będą płytki, które będą imitacją marmuru, betonu czy granitu.

Wybierając materiał na podłogę do salonu warto zadbać, by był on nie tylko elegancki, ale również wytrzymały. Dzięki temu możemy być pewni, że po kilku latach użytkowania nie będziemy musieli przeprowadzać kolejnego remontu, który wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz dużą ilością pracy.