ugreszel.pl

Blog ogólnotematyczny

zadaszenie nad drzwi
Dom i Ogród

Jakie zadaszenie nad drzwi wybrać?

Zadaszenie na drzwi to bardzo dobry pomysł, który cechuje się przede wszystkim funkcjonalnością. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego rozwiązania.

Rodzaje zadaszeń

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć różne rodzaje zadaszeń nad drzwi, które różnią się między sobą swoją specyfiką. Poszczególne zadaszenia nad drzwi są zróżnicowane ze względu na materiał wykonania, ale także kształt, kolor, styl oraz rozmiar. Dlatego ich wybór jest tak szeroki i bez problemów można dostosować odpowiedni produkt do swoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji. Daszki występują zarówno w formie prostej, jak i również półokrągłej.

zadaszenie nad drzwi

Najważniejsze parametry

Podczas wyboru zadaszenia do drzwi powinno się zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych aspektów. Wśród nich można wskazać przede wszystkim szerokość ościeżnicy drzwi, ponieważ daszek powinien być do niej dobrze dostosowany. W przypadku standardowych drzwi sprawdzą się daszki o długości od stu czterdziestu do stu sześćdziesięciu centymetrów. Jednak szerokość daszku także w tym przypadku jest istotna, ponieważ im szerszy daszek, tym lepsze będzie zabezpieczenie przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Zadaszenie nad drzwi – materiał

Wśród najważniejszych aspektów związanych z wyborem zadaszenia nad drzwi jest materiał, z którego zostało ono stworzone. W obecnych czasach daszki produkuje się z dość zróżnicowanych materiałów. Wśród nich można wskazać zarówno drewno, jak i szkło. Oprócz tego daszki mogą być produkowane także z akrylu lub pleksi oraz z poliwęglanu. Natomiast konstrukcje daszków najczęściej są wykonywane z aluminium lub stali, dzięki czemu charakteryzują się wyjątkowo wysoką wytrzymałością.

Korzyści z montażu

Wiele osób zastanawia się, czy warto montować zadaszenie nad drzwi. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to rozwiązanie, które spełnia wiele funkcji. Wśród nich można wskazać zabezpieczenie osoby stojącej przed drzwiami przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, śnieg, deszcz, a także promieniowanie słoneczne. Daszek zapewnia komfort i może również wpłynąć na żywotność skrzydła drzwiowego.

drzwi zadaszenie

Zadaszenie nad drzwi – montaż

Montaż daszka nad drzwi jest dość prostą czynnością, dlatego wiele osób sobie z nim bez problemów poradzi. W przypadku zakupu gotowego daszka możliwe jest skorzystanie z instrukcji, która jest do niego dołączona. Daszki tego rodzaju najczęściej montuje się na wkręty oraz kołki rozporowe, które trzeba dokupić dodatkowo. Montaż daszka można również powierzyć specjalistom, jeśli samemu nie czuje się na siłach na wykonanie tego zadania.

Zalety daszków

Zadaszenie nad drzwi to rozwiązanie, które ma szereg zalet. Cena takiego rozwiązania jest dość niska, a więc wiele osób może sobie na nie pozwolić. Montaż daszka jest stosunkowo prosty, a sam daszek zapewnia komfort podczas wchodzenia do domu oraz wychodzenia z niego. Podczas wyboru takiego rozwiązania należy również zwrócić uwagę na fakt, iż zadaszenie wymaga regularnej konserwacji. Powinno być oczyszczane, a zimą powinien być usuwany z niego śnieg.