ugreszel.pl

Blog ogólnotematyczny

Transport z Chin do Polski
Lifestyle

Transport z Chin do Polski – wybieramy najlepszą opcję

Transportując towary z Chin do Polski warto zastanowić się nad tym, która z dostępnych opcji okaże się najkorzystniejsza. Aktualnie zainteresowani inwestorzy mają do dyspozycji transport morski, kolejowy oraz lotniczy. Każde z tych rozwiązań ma swoje mocne strony, ale również pewne wady. Wypada się z nimi dokładnie zapoznać, tak aby na samym końcu wybrać dla siebie najdogodniejszą formę transportu towarów z Chin.

Ile kilometrów jest z Polski do Chin?

Jak widać import z Chin może być realizowany na kilka różnych sposobów, a ostateczna decyzja będzie należała do polskich przedsiębiorców. Pod uwagę bierze się m.in. własne możliwości finansowe oraz potrzeby. Najlepiej skonsultować to z doświadczonym pośrednikiem. Trudno jednoznacznie ocenić to ile kilometrów jest z Polski do Chin, gdyż zależy to od tego, z którego polskiego miasta wyruszy się do Państwa Środka. Kolej z Chin do Polski potrafi pokonać nawet 11 tysięcy kilometrów, chociaż odległość pomiędzy Gdańskiem i Guangzhou wynosi już „tylko” prawie 8500 kilometrów. Warto sprawdzić sobie najpierw trasę pociągu z Chin do Polski i na tej podstawie wyciągać właściwe wnioski.

Pociąg z Chin do Polski – jak długo trzeba na niego czekać?

Bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców cieszy się obecnie połączenie kolejowe Polska Chiny. Dzieje się tak na skutek tego, iż jest to zdecydowanie tańsza opcja niż w przypadku transportu lotniczego, a poza tym trasa kolejowa Chiny Polska jest uważana za bezpieczną. Pociąg Chiny Polska zyskuje szerokie grono zwolenników głównie ze względu na swoją dużą ładowność, niską awaryjność i niższą emisję spalin niż ma to miejsce przy transporcie lotniczym.

Co najważniejsze kolej Chiny Polska to gwarancja szybkiego transportu zamówionych towarów, gdyż na pociąg czeka się od 7 do 14 dni (czasami 17-18). Nie da się ukryć, że trasa kolejowa z Chin do Polski powinna usatysfakcjonować najbardziej wymagających inwestorów na polskim rynku.

Ile trwa lot z Chin do Polski?

Kolejną propozycją jest wspomniany wyżej transport lotniczy. Uważany za niezwykle wygodny, ale jednocześnie stosunkowo drogi. Taki transport z Chin do Polski jest realizowany w maksymalnie kilka dni (górna granica nie powinna przekroczyć 10 dni, chociaż przytrafiają się zdarzenia losowe).

To bezpieczna forma transportu zwłaszcza wtedy, gdy inwestorzy decydują się na transportowanie produktów o krótkim terminie ważności. Warto zastanowić się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem będzie pociąg Polska Chiny, czy też może samolot. Zarówno pociąg z Polski do Chin, jak i transport lotniczy mają swoje zalety, dlatego dużo będzie zależeć od indywidualnych zamiarów przedsiębiorców. Każdy powinien wiedzieć o tym, że cena pociągu do Chin z Polski może być nawet 3 razy niższa w porównaniu z transportem lotniczym.

Ile płynie statek z Chin do Polski?

Ostatnią z dostępnych możliwości jest popularny transport morski. To zupełnie inne rozwiązanie niż połączenie kolejowe Polska Chiny. Za statkami przemawiają następujące zalety:

  • ekonomiczność,
  • komfort transportu,
  • możliwość dostaw dużych ilości towaru,
  • możliwość transportowania towarów wielkogabarytowych,
  • możliwość skorzystania z transportu pełnokontenerowego lub drobnicowego.

Jak zostało wspomniane pociąg towarowy z Chin do Polski powinien pojawić się w Polsce już po kilkunastu dniach od wyruszenia z Chin, natomiast transport statkiem może się wydłużyć do 35-50 dni. To odpowiednia propozycja dla tych osób, którym nie za bardzo zależy na czasie. Wypada to sobie dobrze przekalkulować i na tej podstawie podjąć właściwą decyzję.